Boni chce usunięcia mowy nienawiści z... kazań

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni jest zaniepokojony poziomem mowy nienawiści w Polsce. Chce zabrać się za Internet i… kościelne kazania.

Reklama

- Nie będzie żadnej cenzury. Nikt tu niczego nie będzie blokował. Chodzi o to, żeby po prostu troszkę inną normę wprowadzić w tym, co się dzieje na forach internetowych, ale też w kościołach w czasie niedzielnych kazań. Padają tam słowa poza normą deprecjonujące polski rząd - powiedział minister w Tok FM.

- No, bo taki jest polski Kościół - skomentowała Janina Paradowska z "Polityki".

Ze słów ministra słów wynika, że rząd ma już pomysł na narzędzie, za pomocą którego chce walczyć z „mową nienawiści”.

- Mam nadzieję, że premier w ciągu dwóch tygodni powoła nową radę przeciwko ksenofobii i nietolerancji. Ustaliliśmy, że szefem tej rady będzie minister administracji i cyfryzacji. W pracy na rzecz złagodzenia języka powinna współdziałać nowa rada, pełnomocnicy wojewodów i być może właśnie kościoły - stwierdził Michał Boni.

«« | « | 1 | » | »»
 • Weronika
  03.12.2012 12:07
  Buta władzy już przekracza wszelkie granice. Zauważcie,sam Boni powiedział, że chodzi o mu o wypowiedzi, które deprecjonują rząd, nie że łamią prawo, kogoś obrażają, bo na to są paragrafy, ale władza chce pilnować, żeby jej nie krytykować ! Nawet komuniści tak całkiem bezczelnie i bez ogródek nie śmieli mówić.
 • mastera
  04.12.2012 21:26
  czas już jest bliski; "Jeżeli Mnie prześladowali,to i was będą prześladować" (J 15, 20)".
 • jagoda28
  05.12.2012 00:30

  "Proponuję.." twierdzenie, że najlepszym przykładem kampani nienawiści są kazania księdza Piotra Skargi...!!!

 • MBTM
  05.12.2012 13:00
  Jeżeli jakaś osoba prywatna, instytucja została obrażona może sprawę przedstawić na wokandzie sądowej. Ale powoływanie organu który będzie śledził internet,prasę,kazania kościelne, żeby wyłapywać "mowę nienawiści" to już zaciąg komunistyczny. Pierwszymi osobami skazanymi za "mowę nienawiści" powinni być Pan Sikorski(PO) za nawoływanie do zabicia polityków PiS (dorżnąć watahy), Janusz Palikot powiedział "Jarosława Kaczyńskiego należy zabić na polowaniu i wypatroszyć.", i wiele, wiele wypowiedzi Pana Niesiełowskiego(PO).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama