15 lat więzienia za powrót do chrześcijaństwa

Na 15 lat więzienia egipski sąd w Beni Souef skazał całą rodzinę za przyjęcie chrześcijaństwa.

Reklama

Siedem innych osób - urzędników, którzy dokonali odpowiednich wpisów do ich dokumentów - otrzymało wyroki pięciu lat więzienia.

Sprawa ciągnie się już od wielu lat. Nadia Mohamed Ali musiała przejść z chrześcijaństwa na islam, by poślubić swego męża. Po jego śmierci w 1991 r. postanowiła wrócić do swej pierwotnej wiary, nakłaniając do tego również siedmioro swych dzieci. Pociągało to za sobą zmianę wpisu o przynależności religijnej oraz imion muzułmańskich na chrześcijańskie w ich dokumentach. Zmian dokonano w 2004 r.

Dwa lata później jeden z ich synów został zatrzymany przez policję i wylegitymował się nowym dokumentem. Po wielogodzinnym przesłuchaniu przyznał się do konwersji z islamu na chrześcijaństwo. Cała rodzina została wówczas aresztowana, jak również osoby, które wprowadziły zmiany w dokumentach.

W Egipcie wyznanie figuruje w dokumentach tożsamości. Chrześcijanie, którzy przeszli na islam, a potem próbują wrócić do swej pierwotnej wiary spotykają się z trudnościami przy zmianie zapisów w dokumentach. Dlatego wielu z nich fałszuje je, mimo że grożą im za to konsekwencje prawne. Proces odwrotny - przejście z chrześcijaństwa na islam - nie napotyka na trudności, a nawet jest wspierany przez urzędników.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • Anna
  18.01.2013 18:13
  Czy nasi rodzimi ekumeniści przyjaciele muzułmanów, organizujący Dzień Islamu coś dla naszych braci w wierze robią? czy tylko uśmiechają się i robią miny?Prześladowania i holokaust dalej trwa!
 • katolik
  18.01.2013 19:15
  Wszystkie religie pochodzą z piekła z wyjątkiem jedynej objawionej przez Boga.
  Katolicka prawda na moim blogu.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama