Egipt: atak na koptyjski kościół

Do incydentu doszło w mieście Kom Ombo, w południowym Egipcie. Rannych zostało 12 osób.

Reklama

Sprawcami byli muzułmanie, poszukujący 36-letniej nauczycielki posądzonej o konwersję na chrześcijaństwo. Zaginiona kilka dni wcześniej kobieta miała być rzekomo widziana w okolicach koptyjskiego kościoła. Niektórzy z napastników twierdzą, że jest tam ona przetrzymywana siłą.

Zamieszki wybuchły w ostatni czwartek 28 lutego, gdy kilkuset wyznawców islamu próbowało wedrzeć się do świątyni. Przybyła na miejsce policja musiała użyć gazu łzawiącego, by powstrzymać tłum. W kierunku funkcjonariuszy poleciały koktajle Mołotowa i kamienie. W wyniku starć 11 policjantów odniosło obrażenia.

Od czasu obalenia dyktatury Hosniego Mubaraka wzrasta liczba starć między egipskimi chrześcijanami a muzułmanami. Według Koptów, stanowiących około 10 proc. ludności kraju, przyczyną tego jest dyskryminacja chrześcijan przez nowe władze.

«« | « | 1 | » | »»
 • Anna
  02.03.2013 20:50
  Znowu miłośnicy pokoju pokazują na co ich stać. A gdzie protesty cywilizowanego świata? Jak nakręcono film o muzułmanach to zewsząd posypały się słowa przeprosin, potępienia i inne służalcze gesty. A jak morduje się chrześcijan i pali kościoły to ,, WIELKA CISZA". Czy kościół katolicki już jest tak zastraszony , że musi milczeć? Czy kościół katolicki już nie stać na potępienia takich zbrodniczych czynów? Czy kościół katolicki w końcu zacznie uświadamiać naszą młodzież przed nadchodzącym islamem? Bo on już jest. Tu w Polsce. I tu zaczyna jak pająk tkać swoją siatkę i omotywać ludzi, młodych ludzi. Kiedy się to skończy?
 • Agnieszka K-Z
  02.03.2013 22:13
  Jak to 31 lutego???
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama