W Watykanie o dialogu z islamem

Obradowała Komisja ds. Kontaktów Religijnych z Muzułmanami, gromadząca katolickich ekspertów z różnych stron świata.

Reklama

Instytucja ta działa w ramach Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, której dotychczasowy przewodniczący, kard. Jean-Louis Tauran wziął udział w spotkaniu. Francuski purpurat zwrócił uwagę na wpływ, jaki burzliwe dzieje relacji chrześcijańsko-muzułmańskich wywierają na współczesność. Stąd potrzeba współpracy historyków obu religii, by wypracować podstawy wzajemnego przebaczenia.

Kard. Tauran zakreślił też trzy najważniejsze obszary dyskusji w tej dziedzinie: pokusę zastępowania dialogu religijnego politycznym, spójność między wartościami obu religii a postawami ich wyznawców, zwłaszcza w dziedzinie poszanowania godności i praw człowieka, oraz przygotowanie chrześcijan, tak duchownych jak świeckich, do dialogu z innymi religiami.

«« | « | 1 | » | »»
 • Anna
  02.03.2013 20:57
  Może skończmy z tym dialogiem i zacznijmy działać. Chyba już dość morderstw, gwałtów i grabieży dokonywanych na chrześcijanach w krajach islamskich. My tez już jesteśmy zagrożeni. W Polsce już instalują się radykalni muzułmanie a nasze władze nic z tym nie robią. U nas przeciwnie niż w krajach islamskich nikt nie zabija za zmianę religii. A muzułmanie na dużą skalę zajmują się nawracaniem. Często pod bokiem księży i duszpasterstw akademickich rekrutują nowych wyznawców.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama