Walka z nadużywaniem ustawy o bluźnierstwie

Za fałszywe oskarżenia o bluźnierstwo powinna grozić nawet kara śmierci lub dożywocie – uznała Stała Komisja Parlamentarna ds. Harmonii Narodowej w Pakistanie.

Reklama

Jej członkowie uważają, że ostatnie napaści na chrześcijan pod pretekstem obrazy islamu niekorzystnie wpłynęły na wizerunek państwa na świecie. Aby zapobiec nadużyciom względem ustawy o bluźnierstwie i odstraszyć fałszywych oskarżycieli, chcą wprowadzić w życie surowe kary.

„Nawet kiedy oskarżony o bluźnierstwo opuszcza więzienie, społeczeństwo postrzega go jako winnego, a więc jest on nieustannie narażony na niebezpieczeństwo” – podkreśla Kamran Michael, chrześcijański senator i członek Komisji ds. Harmonii Narodowej. Polityk dodaje także, że wskutek manipulacji ustawą o bluźnierstwie, do aresztu trafiają setki osób, którym ostatecznie nie zostaje nawet postawiony zarzut. „Musimy natychmiast podjąć odpowiednie działanie, by zapobiec wypadkom podobnym do tych w Lahaurze czy Gujranwali” – uważa Kamran Michael.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • gosc-i-mira
  16.04.2013 10:27
  Szkoda tylko, ze kara odstraszajaca ma byc kara smierci. to chyba nie najlepsze rozwiazanie. Jezeli naprawde cos sie wtym kraju zacznie zmieniac, a szczytne cele zostana zrealizowane - daj Boze, to mam nadzieje, ze Pakistan nie bedzie karal smiercia
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama