Boże Narodzenie budzi w nas nadzieję

„Pośród tylu trudności, jakich doświadczamy w Iraku, Syrii, Libanie i na całym Bliskim Wschodzie, Boże Narodzenie budzi w nas nadzieję” – pisze w bożonarodzeniowym przesłaniu zwierzchnik katolików obrządku chaldejskiego.

Reklama

Patriarcha Louis Raphael Sako podkreśla, że to święto daje siłę i ufność, by odbudować to, co zostało w ostatnich latach zniszczone, i przyprowadzić z powrotem do ojczyzny tych, którzy z niej wyemigrowali. Daje też wyraz przekonaniu, że słowa aniołów z Betlejem o pokoju na ziemi są przeznaczone nie tylko dla chrześcijan, ale i dla muzułmanów, będąc wezwaniem, by wyjść razem z sytuacji konfliktu i wojny. Nazywając wyznawców islamu braćmi, cytuje nawet słowa Koranu o Dzieciątku Jezus jako znaku dla ludzi. Jednocześnie przypomina o potrzebie uszanowania godności wszystkich obywateli Iraku i ich wolności.

Chaldejski patriarcha od dawna prowadzi dialog z muzułmanami i ma już w tej dziedzinie pewne osiągnięcia na szczeblu lokalnym. Warto tu przypomnieć, że niedawno udało mu się przekonać rząd w Bagdadzie do ustanowienia Bożego Narodzenia świętem państwowym.

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  26.12.2013 12:12
  Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama