Międzyreligijna deklaracja pokojowa

W duchu międzyreligijnego spotkania modlitewnego Franciszka z prezydentami Izraela i Autonomii Palestyńskiej, a także w odpowiedzi na liczne apele Papieża przygotowywany jest w Kolumbii specjalny dokument pokojowy.

Reklama

Ma być to wspólna deklaracja katolików, żydów i muzułmanów wzywająca do zachowania pokoju w tym kraju pogrążonym w często krwawych konfliktach wewnętrznych.

Ks. Pedro Mercado Cepeda z sekretariatu Konferencji Episkopatu Kolumbii potwierdził, że podpisanie dokumentu przewidziane jest na 1 lipca. Podkreślił, że będzie do deklaracja wypracowana razem przez trzy wspomniane wspólnoty religijne. Zobowiązują się w niej one do połączenia wysiłków mających na celu wejście na drogę pokoju i pojednania, tak w Kolumbii, jak i na całym świecie. „Pójdziemy dalej drogami różnorodności, które uznajemy i szanujemy, każdy z nas wierząc w inny sposób, ale mając wspólny cel, którym jest pokój” – powiedział ks. Mercado Cepeda.

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  28.06.2014 22:59
  O Wierze się nie dyskutuje. Albo się Wiarę przyjmuje, albo odrzuca. Bez dyskusji. Tak jak nakazał nasz Pan Jezus Chrystus: I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Mk 16. 15-16
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama