Apel o rozejm na czas ramadanu

Organizacja Współpracy Islamskiej (OWI) i Liga Państw Arabskich zaapelowały wspólnie w niedzielę o zawieszenie działań wojennych w Syrii na czas ramadanu, rozpoczynającego się tego dnia miesiąca postu dla muzułmanów.

Reklama

W komunikacie obie organizacje podkreśliły, że chcą "zaprzestania wszelkiego rodzaju przemocy i walk z okazji świętego miesiąca ramadanu".

Rozejm przyczyniłby się do "ulżenia cierpieniom Syryjczyków i pozwoliłby organizacjom charytatywnym przekazać pomoc humanitarną do regionów dotkniętych" konfliktem - głosi tekst komunikatu.

Obie organizacje wezwały regionalne mocarstwa i całą społeczność międzynarodową do przyłączenia się do apelu i wywarcia presji w tym kierunku na syryjski rząd i rebeliantów.

Kryzys w Syrii rozpoczął się w marcu 2011 roku od bezwzględnego tłumienia ruchu pokojowych protestów i przekształcił w złożony konflikt zbrojny, w którym według syryjskich organizacji pozarządowych zginęło ponad 162 tys. ludzi, a według ONZ niemal połowa ludności - ponad dziewięć milionów Syryjczyków - została zmuszona do opuszczenia swoich domów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama