Systematyczne oczyszczanie z chrześcijan

Odkąd w 2006 r. islamiści zaczęli siać terror w Nigerii zabitych zostało 11,5 tys. chrześcijan.

Reklama

Północ Nigerii systematycznie oczyszczana jest z chrześcijan. Prześladowani są oni zarówno przez islamistów z terrorystycznego ugrupowania Boko Haram, jak i przez muzułmańskich pasterzy z plemienia Fulani, którzy siłą odbierają im ziemię. Na niekończący się dramat wyznawców Chrystusa w tym afrykańskim kraju zwrócił uwagę nigeryjski biskup Joseph Bagobiri podczas spotkania w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Poświęcone ono było sytuacji mniejszości religijnych na świecie. Zorganizowała je hiszpańska fundacja CitizenGo we współpracy ze Stolicą Apostolską. 

Bp Bagobiri przypomniał, że odkąd w 2006 r. islamiści zaczęli siać terror w Nigerii zabitych zostało 11,5 tys. chrześcijan, a ponad 1 mln 300 tys. zmuszonych do opuszczenia swych domów. Islamiści zniszczyli też 13 tys. kościołów i kaplic. Hierarcha wskazał zarazem, że coraz częściej słyszy o przypadkach odbierania ziemi chrześcijanom i o zmuszaniu ich siłą do przesiedlenia na mniej urodzajne tereny. Podkreślił, że bez zdecydowanych działań wspólnoty międzynarodowej północ Nigerii stanie się wkrótce pustynią bez chrześcijan, ponieważ, jak zaznaczył, prowadzone tam działania mają znamiona ludobójstwa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NIGER

 • Atimeres
  02.06.2016 15:27
  Świat zachodni chyba nic nie zrobi, bo na kryzysach grubo zarabia, na przykład dostając migrantów jako tanich gastaibajterów, by białe kobiety mogły bez wyrzutu ze strony społeczeństwa abortować.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama