XIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polce

Dialog międzyreligijny stanowi integralną część ewangelizacyjnej misji Kościoła. Jak wielokrotnie podkreślałem, ma on dla Kościoła znaczenie podstawowe, jest wyrazem jego zbawczej misji, jest dialogiem zbawienia. - Jan Paweł II (Audiencja Generalna 21 IV 1999)



1/7 uratowana

O szabacie bez SMS-ów, sylwestrze we wrześniu i o zgodzie Boga na autoryzację z Michaelem Schudrichem rozmawia Jacek Dziedzina

"Pan Bóg wybrał nas, by przekazać nam Torę. Tylko tyle. Nie jesteśmy ani lepsi, ani mądrzejsi od innych. Być może Pan Bóg wybrał inne religie do innych rzeczy”. Więcej:.




XIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polce

Kościół w Polsce należy do niewielu w Europie, w których obchodzony jest Dzień Judaizmu. W tym jego hasłem będą słowa z Księgi Rodzaju opisujące powołanie Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej do kraju, który ci ukażę”.

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim jest jedną z inicjatyw Episkopatu Polski. Został ustanowiony przez Episkopat Polski w 1997 r. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Po raz pierwszy Dzień Judaizmu obchodzono w 1998 r. Więcej:.



Program ogólnopolskich obchodów Dnia Judaizmu

Tarnów będzie gospodarzem centralnych obchodów XIII Dnia Judaizmu organizowanych corocznie 17 stycznia. Będą koncerty, wystawy, dyskusja panelowa i wspólna modlitwa. Obchodom przyświeca cytat z Księgi Rodzaju opisujący powołanie Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej do kraju, który ci ukażę”. Więcej:.

Kraków: Wspólna modlitwa katolików i żydów:.
Dzień Judaizmu w Poznaniu:.
Tarnów gospodarzem Dnia Judaizmu:.


Kościół nie zawróci z drogi pojednania

Kościół nie zawróci z drogi pojednania między chrześcijanami i Żydami – powiedział Benedykt XVI podczas spotkania ze wspólnotą żydowską w Wielkim Rabinacie Izraela w 2009 r. Dzień Judaizmu obchodzony w Kościele katolickim w Polsce już po raz 13. jest jedną z dróg wzajemnego zrozumienia i poszanowania.

Wspólne korzenie chrześcijan i żydów sięgają zarania dziejów Zbawienia, u których początku jest postać Abrahama. Głównym hasłem tegorocznego Dnia Judaizmu obchodzonego 17 stycznia są słowa z Księgi Rodzaju o wezwaniu Abrahama do wyjścia ze swojej Ojczyzny („Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę” Rdz 12, 1). Więcej:.



Stajemy obok siebie jak bracia

Stajemy obok siebie jak bracia i odkrywamy wspólne korzenie – napisał bp Mieczysław Cisło w specjalnym Słowie z okazji XIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

Tradycyjnie będzie on obchodzony w 17 stycznia, a tegoroczne centralne uroczystości odbędą się w Tarnowie. Zdaniem przewodniczącego Rady KEP ds. Dialogu Religijnego przed chrześcijanami i Żydami staje dziś wspólna za „losy religii objawionej na kontynencie europejskim, zdominowanym coraz bardziej przez agresywny laicyzm”:. Więcej:.



Dialog służy wspólnemu świadectwu

Dialog katolicko-żydowski nabiera nowego charakteru. Ma być odtąd nastawiony już nie tyle na omawianie faktów przeszłości i dzielących nas różnic, co na współpracę i wspólne świadectwo w oparciu o to, co nas łączy.

Zwrócił na to uwagę odpowiedzialny w Watykanie za relacje z żydami kard. Walter Kasper. Spotkał się on 13 stycznia z dziennikarzami w związku z niedzielną (17 stycznia) wizytą Benedykta XVI w synagodze Więcej:.


Watykan o dialogu międzyreligijnym:.
Skąd trudności w dialogu?:.


«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg