Dyskryminacja po hiszpańsku

Władze miejskie położonej w Katalonii Leridy przyjęły na piątkowym posiedzeniu zakaz noszenia przez kobiety burek i nikabów w tamtejszych budynkach użyteczności publicznej.

Reklama

Lerida jest pierwszym miastem w Hiszpanii, które wprowadziło taki zakaz. Regulacje dotyczące burek i nikabów wywołują ostatnio falę dyskusji w wielu krajach Europy, zwłaszcza we Francji, gdzie rząd przyjął 19 maja projekt ustawy zakazującej noszenia zasłon muzułmańskich w miejscach publicznych.

Władze Leridy przegłosowały projekt zakazu bez problemu - 23 radnych było za jego przyjęciem, jeden przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Rzeczniczka prasowa miejskiego ratusza Inma Martos przyznała, że chodzi raczej o gest symboliczny, ponieważ tylko 3 proc. prawie 136-tysięcznej Leridy stanowią wyznawcy islamu. Ponadto tylko niewielka grupa muzułmanek zamieszkujących miasto rzeczywiście nosi zakrywające ciało burki i zakrywające twarz nikaby.

Agencji AP Martos powiedziała, że w przekonaniu władz Leridy takie stroje są poniżające dla kobiet.

Niebieska burka, jak też podobny do niej i dużo częściej spotykany w Europie ciemny nikab, są religijnymi ubiorami rozpowszechnionymi zwłaszcza wśród radykalnych muzułmanów, przede wszystkim salafitów.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • Arek71
  04.06.2010 11:21
  Uważam,że im wcześniej europejczycy zaczną usuwać islam z naszego życia tym lepiej.Ostatnio zaczełem głębiej przyglądać się tej religii i jestem pewien wrogiego nastawienia ich wyznawców do wszystkich innowierców.Jednak jest ich jeszcze za mało w europie by rozpocząć z nami dżihad ale wzrastają bardzo szybko szczegulnie w postchsześcijańskich społeczeństwach(przyrost na kobietę przekracza 8 dzieci). Za kilkadziesiąd lat gdy muzułmanów już bedzie wiekrzosc w europie ruszą na wszystkich innowierców i niewierzących .Wtedy dopełni się przepowiednia fatimska(Fatima-córka Machometa po arabsku odłączona od piersi.U Boga nie ma przypadków!)Zaatakują Watykan mordując biskupów i papieża a na stolicy Piotrowej wtedy zasiądzie ich mesjasz(antychryst,ochyda spustoszenia)zaczną sie wtedty wielkie prześladowania.SZKODA ŻE NIKT MI NIEWIERZY ,a wystarczy pomyśleć trochę do JP2 też strzelał muzułmanin ,ale to tylko przedsmak. Przedsmakiem też są słowa tego niedoszłego mordercy Ali Agcy zaraz po wyjściu z więzienia ,,jestem mesiaszem’’
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama