Zobacz

 • iza
  23.06.2011 10:40
  a mi smutno kiedy ktoś nie znając tematu się wypowiada i myli terroryzm z religią. prawda jest taka że 3 religie monoteistyczne wierzą w tego samego jedynego stwórcę jedynego prawdziwego Boga nie ważne jak go nazwiemy w jakim języku świata jest to ten sam najważniejszy i jedyny Bóg. każda z 3 religii powstawała nie dla kaprysu ludzi lecz dlatego że ludzie w swej naturze przestawali myśleć o tym co najważniejsze najpierw judaizm lud dostał swą księgę ale szybko zapomniał o jej znaczeniu to samo z Biblią ile jest różnych Biblii i która jest prawdziwa. mało kto wie że każdy muzułmanin musi i wierzy w Mojżesza (judaizm- chrześcijanie też wierzą prawda ) w Jezusa ( chrześcijaństwo )to tylko tak w wielkim skrócie bo przykładów jest dużo. co kojarzy się ludziom z islamem w tych czasach terroryzm który nie ma nic wspólnego z religią i Bogiem tak jak w dawnych czasach "święte" inkwizycje z chrześcijaństwem i Bogiem. niech każdy człowiek zacznie od siebie wyzbywać się nienawiści do innych to może świat ma szansę być odrobinę lepszy....
 • Ania
  09.08.2011 16:52
  Czytałam, że wśród muzułmanów panuje pogląd, że chrześcijanie wierzą w 3 Bogów (przy czym często uważają, że są nimi Bóg, Jezus i Maryja). Islam bardzo podkreśla tą różnicę między nim a chrześcijaństwem, w Koranie pojawiają się stwierdzenia, typu że Bóg "nie zrodził i nie został zrodzony", "nie ma syna", a chrześcijanie przedstawiani są jako ci, którzy popełniają jeden z największych grzechów, mianowicie "dodają Bogu towarzyszy" (uznając Jezusa - który wg nich był jedynie prorokiem - za Boga).
  W Koranie znajdujemy wezwania do tego, by wszystkich "niewiernych" zabijać, pojawia się to wielokrotnie, np. w surze IX, 5: "zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!". Są 2 rodzaje dżihadu - wojna duchowa i wojna realna - zabijanie niewiernych, którzy nie chcą się nawrócić na islam. Wezwań do tej drugiej jest wiele w Koranie.
  Rzeczywiście są muzułmanie, którzy nie uznają tej drugiej wojny, jednak są oni raczej oddaleni od źródła swojej religii jakim jest Koran. Im bardziej ktoś jest wierny rzeczywistej nauce islamu, tym bardziej w jego oczach zabijanie niewiernych jest obowiązkiem (a nagrodą za śmierć poniesioną w świętej wojnie jest rajem, w którym do dyspozycji mężczyzna ma młode i piękne nałożnice).
  Inkwizycja była wynikiem oddalenia się od prawd chrześcijańskich, podczas gdy realizacja dżihadu jest właśnie wiernym pełnieniem nakazów z Koranu.
  Czy islam jest jak deklarują niektórzy "religią pokoju" można łatwo stwierdzić patrząc na sytuację w krajach islamskich, gdzie szariat reguluje stosunki między ludźmi, a wyznawcy innych religii są bezkarnie prześladowani. Nie mogą iść na policję, gdyż cokolwiek by nie uczynili im muzułmanie, chrześcijanie w świetle prawa islamskiego zawsze są bardziej winni, gdyż są niewiernymi.
 • Beatka
  24.10.2011 22:18
  Bardzo ciekawe nagrania, niesamowicie wciągające i pouczające! :) czy jest możliwość ściągnięcia ich na swój odtwarzacz mp3 czy można ich słuchać tylko na stronie?
 • MAXIO
  12.02.2012 21:38
  A ja proponuję to kazanie a usłyszycie prawdę o sobie z 12 luty 2012 http://www.piotrnatanek.pl/christus-vincit-tv.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama