Komentarze 2
 • Śladami prawdy PŚ
  10.02.2018 13:01
  Znowu nadużycie określenia "starsi bracia". Żydzi nie są starszymi braćmi w wierze, bo odrzucili Jezusa Chrystusa, a jak pisze św. Jan, kto nie ma Syna, ten nie ma i Ojca. Ks. prof. Chrostowski to niedorzeczne określenie dogłębnie przeanalizował: https://www.youtube.com/watch?v=8rzGH4IJmyg

  W poprzednich wiekach, co do żydów używano określenia "starsi bracia", ale tylko przez analogię, pokazując, że to młodszy brat, czyli chrześcijanie, stał się dziedzicem, a starszy brat, czyli żydzi, został odrzucony. Tak było w przypadku Jakuba, zwanego też Izraelem, oraz odrzuconego Ezawa. Tak było w przypadku Izaaka - urodzonego z wolnej, czyli chrześcijan, jak pisze św. Paweł - i odrzuconego Izmaela, urodzonego w niewoli, czyli żydów. Tak było też w przypadku Abla, który jest zapowiedzią Chrystusa i chrześcijaństwa, oraz Kaina, który dopuścił się mordu, i przez to stał się zapowiedzią zabójców Chrystusa i prześladowców chrześcijan.

  Nie mieszajmy więc pojęć!
 • gosc
  10.02.2018 18:26
  Ciekawi mnie na ile zydowska finansiera angazuje sie w restauracje swoich nekropolii. Na moje oko to oni sie wogole tym nie interesuja. A my lekka raczka 100 melonow.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja