Mistrz

„Mistrz”, najnowszy film Paula Thomasa Andersona, nagrodzony na festiwalu w Wenecji za reżyserię i główne role Joaquina Phoenixa oraz Philipa Seymoura Hoffmana trafi do polskich kin już 16 listopada!

Długo oczekiwany film twórcy nagrodzonego Oscarami „Aż poleje się krew” oraz „Magnolii" zadebiutował niedawno w kinach w USA i pobił frekwencyjne rekordy w trakcie weekendu otwarcia.

„Mistrz” luźno inspirowany życiem L. Rona Hubbarda, twórcy scjentologii, opowiada o powstawaniu nowej religii. Akcja filmu rozgrywa się po zakończeniu II wojny światowej.

Trzydziestoletni Freddie Quill (Joaquin Phoenix) po powrocie z wojska ciągle wchodzi w konflikty z prawem. Pewnej nocy przez pomyłkę trafia na pokład statku płynącego z San Francisco do Nowego Jorku, którego właścicielem jest charyzmatyczny pisarz i filozof (Philip Seymour Hoffman), mający ambicje stworzenia nowej religii.

Choć obaj są skrajnie różni, a ich spotkanie zupełnie przypadkowe, Freddie szybko staje się prawą ręką Mistrza, którego kult w bogatych nowojorskich kręgach rośnie z dnia na dzień. Freddie nie tylko bezwarunkowo akceptuje swojego mentora, ale także ślepo wypełnia jego polecenia. Czy posłuszeństwo i uwielbienie mają granice? Czy za wyjątkowym zaufaniem, jakim Mistrz obdarza Freddiego, nie kryje się ukryty cel?

„Mistrz” z muzyką skomponowaną przez Jonny'ego Greenwooda z Radiohead to opowieść o pragnieniu władzy i miłości, a także o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za sensem istnienia.

Produkcja ta budzi gorące reakcje, a premierę filmu próbowali zablokować scjentolodzy.

GutekFilm "Mistrz" - zwiastun 2, film w kinach od 16 listopada

«« | « | 1 | » | »»