Dusza

Słowo "dusza", nie tylko w języku polskim, pochodzi od słowa "oddech", czyli tchnienie. W Piśmie Świętym to ulotne, niewidzialne tchnienie Boże.

Religia TV "Lekcja religii" - Dusza

Dusza zabierana do nieba przez anioły   ReaverFlash Dusza zabierana do nieba przez anioły
Autor obrazu: William-Adolphe Bouguereau

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • uczennica6
    25.10.2014 11:09

    Człowieka interesuje to, co zostanie po jego śmierci. Wiara w istnienie pozaziemskie różni się w zależności, kto tę wiarę wymyślił. Dla mnie, wierzącej w Trójcę Świętą, dusza to stworzone "ciało duchowe" przez Pana Boga na wzór ciała , w którym żyje. Ciało duchowe rozwija się i nabywa wszystkie cechy rozumu danego człowieka. Życie duszy to istnienie bądż śmierć duchowa. Jest to uzależnione od rozumu a tym samym woli człowieka. W moim przeświadczeniu (wiedzy z duchowości człowieka) dusza jest w 100% uzależniona od rozumu człowieka. 

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.