Europejska młodzież i religia

OS, oprac. kb

dodane 01.10.2018 09:48

To tytuł raportu przygotowanego przez zespół profesora Sthepena Bullivanta z St Mary's University Tvickenham London w ramach Europejskiej Diagnozy Społecznej przed synodem o młodzieży. Zapraszamy na prezentację.

Europejska młodzież i religia ks. Tomasz Lis /Foto Gość Synod biskupów dotyczący młodzieży, wiary i rozeznania powołania rozpocznie się 3 października w Watykanie. Spośród polskich hierarchów wezmą w nim udział : abp Stanisław Gądecki, abp Grzegorz Ryś i bp Marek Solarczyk.

Fundacja Obserwatorium Społeczne we współpracy Instytutem Statystki Kościoła Katolickiego oraz Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży we Wrocławiu i Miastem Wrocław zaprasza na prezentację raportu na temat europejskiej młodzieży i religii.

Prezentacji będzie towarzyszyła dyskusja z udziałem: Michała Kłosowskiego z redakcji "Wszystko co Najważniejsze", prof. S. Bullivanta, ks. dr. Wojciecha Sadłonia SAC z Instytutu Statystki Kościoła Katolickiego, ks. prof. Grzegorza Sokołowskiego z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz Piotr Suli z Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozmowę będzie moderował Radosław Michalski.

Debata odbędzie się 4 października o 17.00 w Sali Caritas Hotelu Jana Pawła 2 przy ul. Św. Idziego 2.

Patronat nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".