Kolejny rok dla ekumenizmu i międzyreligijnego dialogu

ks Adam Palion

publikacja 11.10.2018 11:35

W Katowicach rusza Akademia Ekumeniczna i Dialogu Międzyreligijnego 2018/2019

Kolejny rok dla ekumenizmu i międzyreligijnego dialogu Józef Wolny /Foto Gość

Rok Akademicki 2018/2019 będzie już IV rokiem Akademii Ekumenicznej i Dialogu Międzyreligijnego w Bibliotece Śląskiej. Tematami tegorocznych spotkań będą muzyka w Kościołach chrześcijańskich oraz problematyka ekologii. Uzupełnimy wiadomości dotyczące Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, a także zapoznamy się z podstawowymi wiadomościami z buddyzmu. Jak co roku spotkamy się w dwugłosie w sprawie Biblii, a całość zakończymy „II Śląskim Asyżem”.

Podczas Akademii Ekumenicznej zajmiemy się też problematyką „mowy nienawiści”. Temat ten postaramy się rozpracować na różnych płaszczyznach. Począwszy od narracji teologiczno-społecznej, spoglądając przez pryzmat filozofii i filologii, a także spotykając się z przedstawicielami różnych kultur i narodowości.

Rozpoczęcie kolejnego Roku Akademickiego będzie miało miejsce 18 października 2018 roku w gmachu Biblioteki Śląskiej. Wykład inauguracyjny wygłosi ks. adt. dr hab. Paweł Sobierajski – tenor, duszpasterz, wykładowca; laureat międzynarodowych konkursów wokalnych w Karlowych Varach (1997r.) i Trnawie (1998r.); koncertował na wielu europejskich scenach na Litwie, Słowacji, a także w Czechach, Austrii, Niemczech, Francji, Belgii i we Włoszech. Referat inauguracyjny nosi tytuł Modlitwa w operze romantycznej – ocalić od zapomnienia.

Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w Akademii Ekumenicznej. Wstęp bezpłatny. W tym roku przewidujemy 8 spotkań, które będą odbywać się w czwartki o godz. 17:00.