Chałka, historia i modlitwa

inf. prasowa /oprac. kb

dodane 15.01.2019 13:58

We Wrocławiu Dzień Judaizmu w Kościele katolickim organizowany jest już po raz siedemnasty. Tegoroczne obchody skupione są wokół słów Proroka Ozeasza oraz hasła "Nie przychodzę, żeby zatracać".

Chałka, historia i modlitwa Józef Wolny /Foto Gość Wydarzenia Dnia Judaizmu mają służyć wzajemnemu poznaniu katolików i żydów, oraz prowadzić katolików do odkrywania judaistycznych korzeni chrześcijaństwa.

Wrocławskie obchody potrwają aż trzy dni i będą odbywać się w różnych miejscach Wrocławia - w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej oraz w Domu Edyty Stein.

Wydarzenia towarzyszące obchodom Dnia Judaizmu w Kościele katolickim - spotkania modlitewne wokół Słowa Bożego, rozmowy dotyczące kultury i tradycji żydowskiej, koncerty, warsztaty mają służyć wzajemnemu poznaniu katolików i żydów, oraz prowadzić katolików do odkrywania judaistycznych korzeni chrześcijaństwa. Przypominają one jednocześnie o tym, co łączy chrześcijan z judaizmem: wiara w jednego Boga, dekalog jako fundament praw moralnych, a także wierność tradycji religijnej.

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim we Wrocławiu organizuje archidiecezja wrocławska pod honorowym patronatem abp. Józefa Kupnego. Współorganizatorami i partnerami wydarzenia są: Papieski Wydział Teologiczny, Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu, Koło Naukowe Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego "Sznirele Perele", Dom Edyty Stein, Droga Neokatechumenalna. Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wrocław.

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim ustanowiony został przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku i obchodzony jest corocznie 17 stycznia, tj. w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Program:

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny (na warsztaty obowiązują zapisy mailowe ).