Komitet ds. Dialogu z Judaizmem KEP o uboju rytualnym

PAP |

publikacja 22.10.2020 23:45

Komitet ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski solidaryzuje się z oświadczeniem naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha w sprawie uboju rytualnego - poinformowało PAP w czwartek biuro prasowe KEP.

Komitet ds. Dialogu z Judaizmem KEP o uboju rytualnym Roman Koszowski / Foto Gość Michael Schudrich - Naczelny Rabin Polski.

Naczelny rabin Polski 20 października br. wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że ubój rytualny jest wyrazem wiary żydów, że "Bóg, który jest miłosierny i litościwy, zezwala tylko na miłosierne i litościwe metody zabijania Jego stworzeń".

Zwrócił uwagę, że Tora zakazuje okrucieństwa wobec zwierząt i nakazuje traktowanie ich z delikatnością i szacunkiem. Wyjaśnił, że judaizm wymaga humanitarnego traktowania zwierząt, a jedną z jego głównych zasad jest potępienie okrucieństwa wobec nich.

W czwartek Komitet ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski wydał oświadczenie, w którym solidaryzuje się ze słowami Michaela Schudricha w sprawie dokonywania uboju rytualnego zgodnie z wielowiekową religijną tradycją żydowską.