Komentarze 12
 • Gość
  13.10.2018 08:13
  Ten tekst, z niewielkimi zmianami, można by też odnieść do objawień w Garabandal, Medjugorie, Marii od Bożego Miłosierdzia i wielu (wszystkich) innych, uznanych i jeszcze nie uznanych. W Medjugorie też ma nastąpić jakiś cud na zakończenie objawień, który ma uwiarygodnić te objawienia. A w objawieniach Marii od Bożego Miłosierdzia Maryja wyraźnie zapowiada, że to co zaczęła w Fatimie, dokończy w Medjugorie.
  • w odpowiedzi
   13.10.2018 13:34
   Nie mieszaj fałszywych, demonicznych anty-objawień z prawdziwym objawieniem w Fatimie. Jeśli już piszesz o cudach, to w Fatimie cud był zaraz, żeby uwiarygodnić objawienia. W przypadku fałszywych objawień w Medjugorie, ludzie czekają na cud od prawie 40 lat, wierząc jednak święcie w te anty-objawienia -- bez cudu i, co ważniejsze, mimo że Kościół, w osobie biskupa miejsca, uznał te objawienia za nieautentyczne, czyli fałszywe. Nie może też dziwić, że jedne fałszywe objawienia wskazują na inne fałszywe objawienia. Szatan zamiast cudu, którego nie może dokonać, objawia się w różnych miejscach udając Maryję, czego dokonać może.
 • historyk
  13.10.2018 09:26
  "Wśród Polaków są one szerzej znane, niż w wielu innych katolickich nacjach, gdyż wiążą się z osobą św. Jana Pawła II."

  To jest zupełnie niedorzeczne twierdzenie. Doczytałem tylko do tego miejsca, bo dalej czytanie nie ma sensu. Tak, rzeczywiście przez lata była lansowana teza, jakoby Wojtyła był papieżem fatimskim, a zamach na niego wypełnieniem wizji prześladowania Kościoła. Do tego wmawiano nam, co zresztą byłoby logiczną konsekwencją poprzedniego, że żyjemy w epoce triumfu Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  Jest to absurdalna teza nijak mająca się do trzeciej tajemnicy. Po śmierci Wojtyły, Benedykt XVIty zaprzeczył temu jednak w znanym oświadczeniu mówiąc, że orędzie dotyczy PRZYSZŁOŚCI. Dzisiaj wiemy, że za lansowaniem tamtej absurdalnej tezy stał kard. Bertone, wszystko też wskazuje, że to on jest głównym sprawcą ukrycia istotnego fragmentu trzeciej tajemnicy, który dotyczy przede wszystkim kryzysu w Kościele, złego soboru i masowej apostazji - co ciekawe, mówił o tym sam papież Benedykt. Przypomnijmy, że trzecia tajemnica fatimska miała być ujawniona w 1960 roku, kiedy wedle siostry Łucji, sprawa będzie jasna. A był to rok tuż przed zwołaniem SW2 i publikacja tej tajemnicy mogła zapobiec temu straszliwemu w skutkach wydarzeniu. J23 oczywiście tego nie zrobił, a resztę znamy.

  Co do Bertone, to jest uwikłany w afery finansowe związane z jego 300 metrowym mieszkaniem w Rzymie, z przeznaczeniem 30 000 euro z kasy pomocy ubogim na remont tegoż mieszkania, a w raporcie abpa Vigano figuruje jako jeden z tych, co mieli chronić pedofilów i mafię lawendową. To tak o o wiarygodności ludzi, którzy stali i stoją za lansowaniem tezy o tym, jakoby Wojtyła był papieżem fatimskim.
  • sp
   13.10.2018 11:30
   Cokolwiek sądzić o całkowitym wypełnieniu się Fatimy, to jednak Jan Paweł II został postrzelony (potencjalnie śmiertelnie) 13 maja, w dzień fatimski i dlatego stanowi to klucz dla każdej interpretacji. Niebo jasno wskazało na osobę tego właśnie Papieża, za którym podążające, wierne mu osoby również doznają cierpień.
  • Jan_Wudkowski
   13.10.2018 14:11
   Drogi Historyku,
   jako autor artykułu zalecam doczytanie go jednak do końca. Jedno zdanie zinterpretowałeś w pewien określony, wąski sposób, choć przyznam że ten fragment mógł zostać precyzyjniej sformułowany. Dlatego Został on zmieniony na:
   "Wśród Polaków są one szerzej znane, niż w wielu innych katolickich nacjach. Jan Paweł II miał do objawień osobisty stosunek. Analizował i podkreślał fatimski apel o nawrócenia, dokonał Aktu poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi".
   Pozdrawiam, Jan Wudkowski
   • Gość Marek
    13.10.2018 15:21
    Skorzystam z okazji napisania komentarza do Autora. Matka Boża wyraźnie prosiła o poświęcenie Rosji oraz Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Skutek: nawrócenie Rosji i pewien okres pokoju oraz oczywiste przypisanie tego nawrócenia Matce Bożej przez cały świat, a także rozkwit nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca. W przypadku braku tego poświęcenia Rosji Matka Boża ostrzegła przed rozszerzeniem błędów Rosji, o czy Pan wspomniał, lecz należy tu podkreślić nie tylko kwestię polityczną związaną z komunizmem (brak demokracji i poszanowania człowieka?), ale duchową - skutkującą potępieniem wiecznym. To, co dzisiaj widzimy i w świecie i w Kościele nie może być nazwane tryumfem Matki Bożej i Pana Boga. Kościół jest poniewierany z zewnątrz i od środka. Piszę to z wielkim bólem, ale i nadzieją, bo to poświęcenie i tryumf Niepokalanego Serca Maryi są zapowiedziane w Fatimie i to już nie warunkowo. Wcześniej jednak ponosimy konsekwencje naszego postępowania. To tak w wielkim skrócie. Niestety, w polskich źródłach na ten temat prawie nie ma informacji lub są one przekręcone i zmanipulowane. Korzystałem ze sprawdzonych źródeł, w tym niekwestionowanych rękopisów siostry Łucji z 1980 roku.
   • Gość
    31.10.2018 20:48
    "Żaden katolik nie ma obowiązku wierzyć, że w Fatimie objawiła się Maryja, Matka Jezusa. Ani przesłania z Fatimy ani z innych miejsc objawień prywatnych nie są Słowem Bożym i nic nowego nie dodają do Ewangelii." ze strony "Jezuici rozmawiamy o wierze"
 • wujek_Olek
  13.10.2018 10:07
  wujek_Olek
  Żadna katolicka zaściankowość: Bóg jest jeden, dla wszystkich, czy chcą czy nie, wolna wola. Oby tylko katolicy dalej byli Jego świadkami.
 • jagu
  13.10.2018 12:23
  Czy to jest takie trudne dla ludzi? Matka Boża mówi wyraźnie módlcie się różaniec
 • Nakamichi
  13.10.2018 19:13
  A to ciekawe ... „ ; Stworzył ich jako męższczyznę i kobietę „. „Jestem , który jestem” (Jestem? ) „ Bogami jesteście „ „Matka Boga” „Niewiasto ( Kobieto , Dziewczyno?) Oto syn Twój , oto Matka twoja”. „ Któż jest moją Matką i którzy są moimi braćmi ?” Oto Matematyka;)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg