Komentarze 10
 • Mam pytanie
  17.01.2019 08:36
  Niestety nie mogłem znaleźć rzetelnej informacji... Czy Żydzi w Izraelu obchodzą dzień katolicyzmu albo chociaż chrześcijaństwa... Proszę o rzetelną odpowiedź. Jeśli nie mają, to może znacie powody dla których nie ma wzajemności w tej sprawie.
 • k
  17.01.2019 09:32
  Dla uzupełnienia podaję pełny tekst PŚ, bo mówi bardzo dobitnie. Żydzi jako synowie synagogi od początku prześladowali katolików jako synów Kościoła, próbując ich zabijać, jak Ezaw Jakuba, jak Izmael, syn Hagar, Izaaka, jak Kain Abla. Piszą o tym Ojcowie Kościoła, pisze sam św. Paweł, którego słowa usunięto z posoborowego Lekcjonarza mszy świętej [Ga 4,22 i nast]:

  > Przecież napisane jest, ze Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy.Wydarzenia te maja jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod góra Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli.
  > Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest nasza matka. ... Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnice i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej. Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.

  I to się nic a nic nie zmieniło, że przypomnę choćby czasy komunizmu, czy nawet dzisiejsze. Należy też przypomnieć encyklikę "Mortalium Animos" :Piusa XIgo, w której ten mądry papież zabrania kontaktów z wyznawcami fałszywych religii i tłumaczy dlaczego jest to złem.
 • Dariusz
  17.01.2019 14:06
  "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie." (Mt 10,32-33)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg