Komentarze 14
 • nn
  08.03.2019 15:01
  Na zasadzie przyzwolenia to można by i powiedzieć, że Bóg chce zła. A przecież nikt tak (przy zdrowych zmysłach) nie mówi.
 • gan
  08.03.2019 15:26
  gan
  Czy głos nawet dziesięciu biskupów z Azji Centralnej będzie wystarczająco donośny by odwrócić zakusy interpretacji słów wspomnianej deklaracji jako potwierdzenia kapitulacji Katolicyzmu na drodze głoszenia Jezusa jako jedynego Pana i Zbawiciela ludzkości? Tym bardziej, że deklarację podpisał osobiście papież, a sprostowanie mają głosić biskupi... Jak mogą w oficjalnych dokumentach, czy deklaracjach pojawiać się takie "nieścisłości"? Czy oprócz papieża Franciszka nikt wcześniej nie czyta dokumentów, które później będą w świetle kamer i fleszy podpisywane? Ciężko tutaj o niekrytyczny komentarz. Sianie zamętu trwa.
 • podaję nick
  08.03.2019 19:58
  No pięknie, błędne sformułowania w dokumencie, którego stroną jest Kościół Katolicki ma doprecyzować .... grupa biskupów z Azji. Czy to jakiś żart? To od czego mamy papieża?
  • Q
   08.03.2019 22:33
   Poprawił się. Módl się za niego.
   • podaję nick
    09.03.2019 11:38
    Franciszek powinien sam poprawić błędne sformułowanie, bo tylko korekta autentyczna (wykładnia autentyczna), czyli dokonana przez ten sam organ, który wydał dany dokument ma moc prawną obowiązującą. Obawiam się, że tzw. doprecyzowanie jakichś lokalnych biskupów może spotkać się z zarzutem, że nie jest wiążące dla innej grupy biskupów.
 • Łodzianka
  08.03.2019 22:39
  Rasę, kolor skóry czy płeć mamy dane od Pana Boga niejako w pakiecie startowym, religię, której będziemy wyznawcami i język, którym się będziemy posługiwać jako dorośli ludzie możemy wybrać sami.
  Może się mylę, ale nie powinno się wrzucać do jednego worka tego, co się dostaje w pakiecie startowym z tym, czego wyboru dokonuje się z własnej woli.

  Niepokoi mnie też określenie "różnorodność płci".
  • Batrahe
   09.03.2019 13:40
   Nie zawsze daną religię praktykuje się z własnej woli, nie każdy ma też wystarczającą wiedzę na temat np. chrześcijaństwa żeby poznać je tak naprawdę. A co do płci to tak już jest na świecie, że mężczyźni i kobiety różnią się między sobą i nie można powiedzieć, że np. kobieta jest mniej wartościowa bo nie umie śpiewać basem lub że mężczyzna jest gorszy bo nie urodzi dziecka. Są różni i to zostało ujęte w deklaracji.
   • Łodzianka
    09.03.2019 14:00
    Ależ oczywiście, że mężczyźni i kobiety różnią się między sobą. I to zdecydowanie. Mój niepokój jest spowodowany zachodnimi tendencjami zwiększania ilości płci np do 56. Oraz dowolnością w "czuciu się" określoną lub nieokreśloną płcią. Kto wie jak niektórzy będą chcieli wykorzystać słowa papieża.
 • tomak
  09.03.2019 11:57
  Papieżowi Benedyktowi XVI taka "pomyłka" by się nie zdarzyła. Benedykt jest człowiekiem głębokiej wiedzy teologicznej i filozoficznej, doskonale potrafiącym odróżniać "chcenie" od "dopuszczania".
 • Batrahe
  09.03.2019 13:24
  To doprecyzowanie powinno uspokoić zaniepokojonych treścią deklaracji. Dobrze, że papież zdecydował się na rozmowę o tym, co trudne.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg