Komentarze 15
 • Osak
  02.06.2019 13:08
  To Pan Bóg błogosławił Żydom jak mu się przeciwstawiali ?, a to nie wiedziałem.
  • Anonim (konto usunięte)
   02.06.2019 16:40
   To znaczy tylko, że Pan Bóg nie równa do dołu, że dotrzymuje swojej strony umowy bez względu na zachowanie strony drugiej. A jak jest? Nie wiem.
 • lm
  02.06.2019 15:16
  obecni izraeli nie są potomkami izraelitów z czasów chrystusa, badania genetyczne dobitnie pokazują, że to potomkowie hazarów, którzy przejęli judaizm i rozplenili się po całym świecie. Potomkami Izraelitów są ludzie cały czas mieszkający w Palestynie i zmieniający swoją przynależność wraz z kolejnymi najazdami, a na których mówimy teraz "Palestyńczycy"
  • Piotr
   02.06.2019 23:35
   Wikipedia aktualnie na ten temat: "Istnieją poglądy, iż pozostałością po Chazarach są Karaimi. Pomimo że sami Karaimi uważają się za potomków Chazarów, teza ta (przy założeniu bezpośredniej ciągłości etnicznej) jest uznawana za mało prawdopodobną. Należy tu zauważyć, że Chazarowie wyznawali judaizm rabiniczny, zantagonizowany z judaizmem karaimskim. Możliwe jest natomiast, że Chazarowie mieli częściowy udział w etnogenezie Żydów krymskich (Krymczaków). Należy również wspomnieć o bardzo kontrowersyjnej tezie, iż wszyscy Żydzi aszkenazyjscy (stanowiący znaczną większość wszystkich Żydów na świecie) są potomkami Chazarów[17], natomiast Żydzi mizrachijscy (i ewentualnie Żydzi sefardyjscy) wywodzą się od prawdziwych starożytnych Izraelitów. Jest ona prawdopodobnie mitem[18]."
   • podaj nick
    03.06.2019 20:26
    bzdety opowiadasz Karaimi to jest zupełnie inny naród znający Stary Testament w czasach przed Chrystusem, za ich sprawą Stary Testament był znany w Europie również w czasach przedchrystusowych, badania na ten temat prowadził niejaki Abraham Firkowicz w XIX wieku, ale coś o tym cichutko, bo niewygodne dla podających się za jedynych znawców Biblii z Panem Bogiem sprzymierzonych, Chazarowie dopiero w X w. się obrzezali wcześniej byli szamanistami i wierzyli w fallusy, dla utrzymania zajmowali się handlem niewolnikami i napadami na sąsiadów w tym Słowian, z tej to "wielkiej" kultury wywodzą się dzisiejsi niby-Żydzi
 • Anonim (konto usunięte)
  02.06.2019 17:12
  List do Rzymian (11:1-5):
 • Anonim (konto usunięte)
  02.06.2019 17:12
  "Mówię tedy: Izali odrzucił Bóg lud swój? Boże uchowaj! Abowiem i jam jest Izraelczyk, z nasienia Abrahamowego, z pokolenia Beniaminowego.
  11:2
  Nie odrzucił Bóg ludu swego, który przejźrzał. Aza nie wiecie, co pismo o Eliaszu mówi, jako do Boga rzecz czyni przeciwko Izraelowi:
  11:3
  Panie, Proroki twoje pobili, ołtarze twoje poobalali, a jam sam został i szukają dusze mojej.
  11:4
  Ale co mu mówi Boska odpowiedź: Zostawiłem sobie siedm tysięcy mężów, którzy nie uczynili pokłonu przed Baalem.
  11:5
  Także tedy i czasu tego ostatki, według wybrania łaski, zstały się zbawione.
 • Anonim (konto usunięte)
  02.06.2019 17:13
  Nie jest to według mnie jednoznaczne.
 • PAwelek
  02.06.2019 21:36
  Artykul dosyc dziwny.....po co takie ocieplanie wizerunku zydow???? marketingowa robota przed rabunkiem 300mld sie wlasnie zaczyna???
  • podaj nick
   03.06.2019 21:36
   warto ustalić skąd idą te wytyczne i w konsekwencji wypaczanie nauki chrześcijańskiej, dzisiejsi żydzi to ani chrześcijanie w starszej wersji, ani epigoni, którzy zatrzymali się na etapie ST, bo od czasów Jezusa przerobili to na swój użytek o 180 stopni, takim są za to powołani niżej Karaimi, odcinający się od żydów, opowiadanie bzdur w ten deseń jest wypaczaniem nauki kk i w tym sensie podpada pod przepisy o obrazie uczuć religijnych, że chrześcijanin idący do kościoła, nigdy nie obrzezany musi wysłuchiwać sentencji jak w synagodze uczęszcząąc do kościoła kk; problem mógłby być tylko z odpowiednim biegłym dla sądu, chyba by go trzeba było szukać z dala od polskiego episkopatu
 • Gość polak
  03.06.2019 00:13
  Pisanie o tym, że to inne państwa chcą zniszczyć Izrael bez wspominania o zbrodniach Izraela na Palestynie to jakieś kuriozum
 • Gość polak
  03.06.2019 00:16
  Cd. Nie podoba mi się, że judaistka traktuje katolików jak ćwierćinteligentów, którzy nie wiedzą co wyprawia państwo Izrael na Bliskim Wschodzie. A może zamiast wywyższania tej nacji zajęlibyście się głoszeniem Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego? Kto w ni
 • T
  03.06.2019 20:09
  Dz 26,21 Z tego powodu pochwycili mnie Żydzi w świątyni i usiłowali zabić.

  Rz 3,09 C ... tak Żydzi, jak i poganie są pod panowaniem grzechu,

  1 Tes 2,15 Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A NIE podobają
  się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom.

  1 J 5,12 Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma tez i życia.

  2 J 0,09 Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna.

  1 J 2,22 Któż zaś jest kłamca, jeśli nie ten, kto zaprzecza, ze Jezus jest Mesjaszem?
  Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna.
  Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma tez i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.

  Ap 2,09 Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i [znam] obelgę wyrządzona
  przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagoga szatana.
 • Teo
  03.06.2019 22:28
  My katolicy nie tworzymy własnych wyznań wiary, jak protestanci, a opieramy na nauczaniu Kościoła, którego pan Jakimowicz nie przywołuje. A to nauczanie jest jasne, bo wypowiadali się na ten temat liczni papieże i sobory:

  - Od Ofiary Krzyżowej Pana naszego Jezusa Chrystusa jedynym Narodem Wybranym jest Kościół.

  - Żydzi odrzucając i zabijając Chrystusa popełnili zbrodnię bogobójstwa i sami się wyłączyli z Narodu Wybranego.

  - Uczestnictwo w praktykach religijnych judaizmu jest dla katolika grzechem ciężkim.

  Pan Bóg nie jest rasistą i na geny nie zważa, ale "w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie." Dzieje Ap. 10, 35. Żydzi jednak sądzą przeciwnie. Twierdzą, że zbawienie pochodzi od genów. Przytoczmy dialog Chrystusa Pana z Żydami, który tę sprawę jednoznacznie rozstrzyga i jest najlepszym wyjaśnieniem obecnej relacji Żydów do Pana Boga i diabła [J 8,33 i następne]:

  Odpowiedzieli Mu [Żydzi]: ”Jesteśmy potomstwem Abrahama ...

  Odpowiedział im Jezus: ”Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. ...

  Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawde usłyszana u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego ...

  Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie,
  lecz On Mnie posłał. ....

  Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójca i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma."
 • sp
  04.06.2019 09:27
  Problem z Żydami polega na tym, że to oni odrzucili to, co było im przeznaczone, jak Ezaw. Część z nich zaledwie - apostołowie i uczniowie - przyjęli swoje dziedzictwo. To oni, ci właśnie Żydzi, stali się początkiem nowego "narodu wybranego" - Kościoła Chrystusowego, którego członkowie są prawowitymi "dziećmi Abrahama" w porządku wiary i na wzrór jego wiary Bogu. Na dzisiejszy Izrael Bog oczekuje, ale jak na syna marnotrawnego, z którego przyjścia będzie wielka radość, lecz na razie jest smutek: nie ma nic chwalebnego w odwróceniu się Żydów od Chrystusa, w sprzedaniu swego pierworództwa. A czy odwrócenie się Żyda od judaizmu to zawsze coś strasznego dla chrześcijanina? Nie. Nie zawsze. Edyta Stein, czyli św. Teresa, patronka Europy, porzuciła judaizm, a przez ateizm doszła do Chrystusa, bo jak sama mówiła: "kto szuka prawdy, ten szuka Boga, choćby o tym nie wiedział". Ważny jest tu motyw. Jej dusza szukała Boga.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg