Komentarze 28
 • ewagriusz
  26.01.2011 19:33
  Mam duże wątpliwości, czy ten "dzień" nie wpisze się w politykę uległości, by nie powiedzieć mocniej, wobec islamu - tak mocną w Europie Zachodniej.
 • Natalia
  27.01.2011 07:23
  Jestem przeciwko organizacji dni islamu albo dni judaizmu w Polsce. Nigdy nie slyszalam o organizowaniu dnia chrzescijanstwa w jakimkolwiek muzulmanskim panstwie. Slysze za to ciagle o przesladowaniach chrzescijan przez muzulmanow. Smutno mi gdy slysze, ze buduja meczet w Warszawie, wiedzac ze 170 tys. chrzescijan ginie co roku za wiare, w duzej mierze z rak muzulmanow...
  • Glosiciel prawdy
   07.02.2018 11:40
   Chrześcijanie nie są w ogóle tolerancyjni, nasza wiara głosi albo będziesz zimny albo gorący co doprowadza do straszny wypaczeń, krytykujemy wszystkich na około a moglibyśmy się tyle nauczyć od innych wiar.
 • Basia
  06.02.2011 14:45
  Nie podoba mi się aby obchodzić dzień islamu, tak dużo zła nam wyrządzili.
 • kasiejejeczka
  03.03.2011 15:14
  Wiecie co... szkoda mi czytać takich wypowiedzi... aż się we mnie gotuje brak tolerancji jakiej kolwiek i przede wszystkim nieznajomość tej religii! Ludzie wy się kierujecie tylko i wyłącznie stereotypami...
 • Paweł
  31.03.2011 23:54
  W pełni się zgadzam z wypowiedzią Kasi!! Myślenie na podstawie stereotypów jest u nas typowe i kreowane w sposób świadomy przez media.. gdybyśmy tylko zadali sobie trud i zagłębili się w to jak wygląda wiara islamu na pewno otworzyły by się niektórym oczy a przynajmniej tym którzy piszą takie komentarze.. Dla porównania dlaczego gdy jakąś zbrodnie w kraju <dajmy na to katolickim> popełni osoba która jest uważana za katolika to nie mówi się w mediach: Dzisiaj Katolik dokonał napadu na bank, czy ukradł coś nie mówiąc o zabójstwie. Może dla niektórych lepiej to brzmi gdy powiemy: Muzułmanie dokonali zamachu.

  Apel do sumienia i do zastanowienia się nad istotą religii i może w tym czasie nad dialogiem ekumenicznym który zapoczątkował Jan Paweł II < w filmie "Szukałem was" jest bardzo wyraźnie zaznaczona ta kwestia chociażby w przywołaniu spotkania w Asyżu> Odsyłam do filmu i oczywiście nauczania naszego papieża.
 • emigrant
  03.04.2011 15:58
  my katolicy mamy opowiedziec sie za Jezusem(On jest Prawda) a nie za Mahometem i nie plesc o tolerancji czy poprawnosci; jezeli sie nie opowiemy jednoznacznie za Nim, On wyprze sie nas. Mowmy tak-tak, nie-nie
  Uwazam tez ze ten katolicki ksiadz w swoich programach powinien to okreslic bez owijania w bawelne.
  • Mateusz
   03.04.2011 21:40
   Drogi Emigrancie!
   Twój komentarz nie trzyma się (mówiąc kolokwialnie) kupy. Nie rozumiem sprzeczności pomiędzy odpowiedzią Jezusowi a tolerancją religijną. Powiem więcej: odpowiedź Jezusowi powinna iść w parze z miłością do bliźniego, ale też i do nieprzyjaciela!
   Kolejną sprawą jest wrzucanie wszystkich muzułmanów do jednego worka. Piszę teraz do wszystkich piszących, że islam to zło. Znacie jakiegokolwiek muzułmanina? Wiecie, jaka jest istota islamu? Wiecie, że w Koranie są odwołania do Pisma Świętego, a Mahometanie wierzą, że Jezus był prorokiem, największym po Mahomecie? Nie? To dlaczego podnosicie głos w sprawie, w której nie macie zielonego pojęcia? Sięgnij to źródeł, do książek, do dobrych artykułów i poczytaj, a nie czerp pojedyncze, często wyrwane z kontekstu relacje ze świata arabskiego. Jestem przekonany, że niektórzy muzułmanie są bardziej poukładani od niejednego katolika. Tylko, że media podsycają nas, donoszą o atakach terrorystycznych itp. Zgoda, jest to prawda, że nie dzieje się dobrze w krajach arabskich i nie tylko (np. WTC - 11.09.2001 r.). Na świecie żyje ponad 1 mld muzułmanów, znalazło się kilka tysięcy, którzy "Świętą wojnę" rozumieją dosłownie i od razu islam = zło wcielone. Zamiast krytykować, zdobądź wiedzę, rozeznanie, przemyśl. Jestem gorliwym katolikiem, nie wyobrażam sobie zmiany religii, ale to, co jest, niesłusznie, mówione o muzułmanach, mnie boli. Boli mnie jako katolika, który idąc za Jezusem, pragnie miłować bliźnich, ale też i nieprzyjaciół. " Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?" (Łk 6, 41)
   • Colo
    12.12.2018 10:39
    Nie wiem dlaczego z góry zkładasz że tylko ty masz wiedzę o islamie. Przeczytałem wiele książek o islamie w tym również książkę byłego imama który się nawrócił. Ogólnie wynika z tego jasny przekaz: według islamu pokój nastanie dopiero wtedy, gdy wszyscy ludzie na świecie będą muzułmanami, a dżihad ma wiele form, również spokojne zasiedlanie terenów przez rodzenie dzieci, co obecnie dzieje się w Europie. Jednak ostateczny cel jest jeden i ten sam: wszędzie ma obowiązywać szariat. Zresztą o czym tu mówić: w sto lat po śmierci Mahometa islam walczył już z chrześcijaństwem w bitwie pod Poitier (Francja), więc gdybyśmy nie podjęli walki zbrojnej z islamem Europa jak również autor powyższego wpisu już urodziłby się jako wyznawca islamu.
  • Paweł
   03.04.2011 21:45
   Czy ktoś się tutaj opowiada przeciw Jezusowi?! Bóg jest Miłością i nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane że mamy walczyć i zabijać muzułmanów czy wyznawców innych religii tylko dlatego że oni nie mogli poznać Jezusa! To właśnie głębokie zakorzenienie się w Ewangelii pozwoli nam spojrzeć właściwie na kwestię Miłości bliźniego i naszych relacji z innymi religiami! Opowiadam się za Jezusem i swoim życiem chce o Nim świadczyć! Dlatego to jest świadectwo o Miłości do Wszystkich!
  • Paweł
   03.04.2011 21:57
   Jeżeli Jan Paweł II opowiadał się całym swoim życiem za Chrystusem <Totus Tuus> i potrafił dokonać takich rzeczy w kwestii dialogu z innymi religiami to nie mam najmniejszej wątpliwości w jaki sposób powinniśmy my postępować. Chyba że ktoś uważa że beatyfikacja jest zbyt małym kryterium do osądzenia o czynach Sługi Bożego Jana Pawła II ??
 • Jowan_Michael
  22.05.2011 15:04
  Jowan_Michael
  Zgadzam się z wypowiedzią Natalii. Skoro od nas KATOLIKÓW i chrześcijan wymaga się poszanowania Żydów czy wyznawców islamu, to mamy takie samo prawo do wymagania tego samego od nich.

  Zwróce uwage na jedną rzecz, kiedy jakiś Katolik potępi Żyda czy muzulmanina jest krytykowany, ale żadna organizacja ogólnoświatowa (ONZ, IA) nie broni czynnie prześladowanych chrześcijan w Azji czy Afryce, którzy są często wykorzystywani, a potem sądzenie wg. prawa Islamu czy Hinduizmu. Należy takie zachowanie potępić, bo jest ono skierowane przeciwko Prawom Człowieka do wolności wyznania.
  Poszanowanie - Tak ; Dialog międzyreligijny - Tak, ale warunek że podejmują je dwie strony.

 • Jo22
  09.06.2011 10:54
  Pawel, musze ci powiedzie ze ty to wogole nie masz pojecia o islamie ja od wielu lat mieszkam w wiedniu i nawet mam znajomych, ktorzy sa muzumanami ale juz od dawna przestalam z nimi dyskutowac na temat religi to nie ma sensu. Kobiety muzumanki nie maja o tej religi zadnego pojecia, mezczyzna wolno wszystko robic. Co dla mnie najsmieszniejesze jest to fakt iz turczynki czytaja koran w jezyku arabskim (potrafia czytac litery) natomiast wogole tego co cztaja nie rozumieja, jak zapytalam po co to robia odpowiedzialy mi ze to jest tak fajnie w tym jezyku czytac. Oni czytaja koran a o calej istocie islamu nie maja pojecia. Kazdego kogo poznalam nie mowil ze wolno zabijac itd. ale jak mi jedna osoba opowiedziala ze jej ojciec zabijal ludzi w turcji bo mu policja kazala nie okazala zadnej skuchy i powiedzaiala moj Tato to robil bo gdyby sie sprzeciwil moglby sam zginc. A zabobonow maja wiecej anizeli jakakolwiek inna religia. Panami w muzuman sa mezczyzni im wolno wszystko doslownie. Zobacz jak sa np. traktowane kobiety w Egipcie, (wiekszoc muzumanow) i co tam sie dzieje z koiolem Kopty a Egipt czy zawsze mial taka nazwe nie otorz wszesniej nazywal sie kopty i jak zaczeli sie tam wciskac muzumanie to zmienili nazwe na swoja. oni chca rzadzic swiatem a potem takie wiar jak
 • JO22
  09.06.2011 10:58
  Pawel oni nie mogli poznac Jezusa? lepiej sie na ten temat nie wypowiadaj oni wierza w Jezusa ale on nie jest dla nich taki wielki jak jest dla katolikow i czytaja onim tez ale oni maja nastepnego proroka jakim jest Mahomet. boze Ludze zanim cos napiszecie to zastanowcie sie pare razy natym.
 • Jo22
  09.06.2011 11:01
  A w Wiedniu jest jaedna partia FPO, ktora nie pozwala azeby tutaj budowac meczet a z pewnoscia jest tutaj wiecej wyznawcow islamu anizeli w polsce. Ale my to nicy tacy nie tolerancyjni jestsmy ale na wszystko sie zgadzamy. Jeszcze zobaczymy co nam sie diostanie. Ja kocham wszystkich ludzi ale ta dotryna mi nie odpowiada i to co sie dzieje na swiecie przeraza mnie.
 • iza
  23.06.2011 10:40
  a mi smutno kiedy ktoś nie znając tematu się wypowiada i myli terroryzm z religią. prawda jest taka że 3 religie monoteistyczne wierzą w tego samego jedynego stwórcę jedynego prawdziwego Boga nie ważne jak go nazwiemy w jakim języku świata jest to ten sam najważniejszy i jedyny Bóg. każda z 3 religii powstawała nie dla kaprysu ludzi lecz dlatego że ludzie w swej naturze przestawali myśleć o tym co najważniejsze najpierw judaizm lud dostał swą księgę ale szybko zapomniał o jej znaczeniu to samo z Biblią ile jest różnych Biblii i która jest prawdziwa. mało kto wie że każdy muzułmanin musi i wierzy w Mojżesza (judaizm- chrześcijanie też wierzą prawda ) w Jezusa ( chrześcijaństwo )to tylko tak w wielkim skrócie bo przykładów jest dużo. co kojarzy się ludziom z islamem w tych czasach terroryzm który nie ma nic wspólnego z religią i Bogiem tak jak w dawnych czasach "święte" inkwizycje z chrześcijaństwem i Bogiem. niech każdy człowiek zacznie od siebie wyzbywać się nienawiści do innych to może świat ma szansę być odrobinę lepszy....
  • Jowan_Michael
   17.07.2011 21:38
   Jowan_Michael
   Czy muzułmanie i Żydzi i Chrześcijanie wierzą w Tego Samego Boga?
   Moim zdaniem nie.
   Po pierwsze według mnie Bóg muzułmanów i żydów karze za grzechy i występki, każe nienawidzić inny którzy nie wierzą w Niego, wprowadzają niepokój i wojnę.
   Po drugie Żydzi odrzucili Jezusa Chrystusa - a więc Boga.
   My wierzymy w Trójcę Swiętą, Żydzi zaś nie podobnie i muzułmanie.

   "Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie" - słowa Jezusa jasno i prosto pokazują, że Tylko drogą JEST JEZUS i Jedynym BOGIEM. Skoro Żydzi i muzułmanie GO odrzucają lub uznają za proroka, nie jest to jeden i ten Sam Bóg.


   • abdullak
    26.01.2018 09:46
    radze zapoznać się z wykładem B16 w ratyzbonie o tym, ze nie wierzymy w tego samego Boga
  • olka
   09.05.2012 22:18
   To nie jest do końca prawda z tym, że większość muzułmanów to tacy tolerancyjni ludzie. Wystarczy spojrzeć na statystyki z krajów arabskich, typu: Bahrajn czy Egipt, gdzie powyżej 80% muzułmanów uważa, że należy karać śmiercią tych, którzy opuszczają islam. No chyba mi nie wmówisz, że to przejaw tolerancji. To pokazuje, że społeczeństwa muzułmańskie są ciągle jeszcze bardzo zacofane i nie respektują praw człowieka. Ja nie mówię, że chrześcijanie zawsze byli w porządku. Ale tak jak, dzięki Bogu, to się zmieniło, tak postawa WIĘKSZOŚCI muzułmanów powinna się również zmienić. To bynajmniej nie jest nienawiść, ale sprawiedliwa krytyka. I tak jak należała się ona (w niektórych przypadkach nawet do dzisiaj) chrześcijanom, tak mamy prawo wypowiedzieć ją w stronę muzułmanów.
   P.S. Te dane co do skrajnych poglądów większości muzułmanów z Egiptu czy Bahrajnu (ale podobnie procentowo wygląda to w większości krajów muzułmańskich) pochodzą z danych amerykańskiej organizacji zwanej: Pew Research Center, badającej różne aspekty z życia ludzi na świecie, w tym ich religijność.
   Do tego ja trochę ten temat znam, ponieważ mój narzeczony pochodzi z kraju arabskiego i należy do mniejszości chrześcijańskiej. Sporo zaobserwowałam, ponieważ długo przebywałam wśród muzułmanów w kraju, gdzie stanowią oni większość. Jest parę rzeczy, które bardzo mi się podobały w ich kulturze. Ale inne, takie jak brak poszanowania dla podstawowych praw człowieka NIGDY nie powinny być zaakceptowane.
  • moniquew327
   25.07.2017 12:34
   Proszę pani a mi smutno jak czytam pani komentarz. Czy pani ma jakiekolwiek pojęcie o islamie i jego historii? Śmiem wątpić. Czy przeczytała pani chociaż jedną stronę koranu? Otóż muzułmanie nie mogą wierzyć w tego samego Boga ponieważ zaprzeczają boskości Jezusa Chrystusa, a uważają Go jedynie za jednego z proroków Allaha. Zaprzeczają Jego śmierci krzyżowej i zmartwychwstaniu więc jak mogą wierzyć w tego samego Boga? Islam stworzył własną wersję Jezusa i Mojżesza, która nie wiele ma wspólnego z biblijnym Jezusem. A teraz sprawa terroryzmu, 1/3 koranu o hadisach już nie wspomnę nawołuje do jihadu przeciwko niewierzącym tj. niemuzułmanom. Islam rozprzestrzeniał się za pomocą miecza i podbojów. Jeśli zaś chodzi o inkwizycję to proszę nie mylić chrześcijaństwa z katolicyzmem.
  • Tomasz
   31.07.2017 10:10
   Pani Izo. Czy chce Pani powiedzieć,że mahomet przekazał te swoje wymysły ludziom i to są wskazówki jak żyć od Naszego Boga Ojca i Jezusa Chrystusa ? Czyli 600 lat po ukrzyżowaniu Chrystusa Pan Bóg zmienił zdanie o 180° ? Czy są w koranie zdania o przemocy wobec chrześcijan? (Celowo nie pisze" niewiernych "bo to muzułmanie nie wierzą.)A dlaczego muzułmanie wierzą w np Archanioła Gabriela? Bo jest dużo przywlaszczen przez islam. Znajomosc 1 przykazania się też kłania.
 • Ania
  09.08.2011 16:52
  Czytałam, że wśród muzułmanów panuje pogląd, że chrześcijanie wierzą w 3 Bogów (przy czym często uważają, że są nimi Bóg, Jezus i Maryja). Islam bardzo podkreśla tą różnicę między nim a chrześcijaństwem, w Koranie pojawiają się stwierdzenia, typu że Bóg "nie zrodził i nie został zrodzony", "nie ma syna", a chrześcijanie przedstawiani są jako ci, którzy popełniają jeden z największych grzechów, mianowicie "dodają Bogu towarzyszy" (uznając Jezusa - który wg nich był jedynie prorokiem - za Boga).
  W Koranie znajdujemy wezwania do tego, by wszystkich "niewiernych" zabijać, pojawia się to wielokrotnie, np. w surze IX, 5: "zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!". Są 2 rodzaje dżihadu - wojna duchowa i wojna realna - zabijanie niewiernych, którzy nie chcą się nawrócić na islam. Wezwań do tej drugiej jest wiele w Koranie.
  Rzeczywiście są muzułmanie, którzy nie uznają tej drugiej wojny, jednak są oni raczej oddaleni od źródła swojej religii jakim jest Koran. Im bardziej ktoś jest wierny rzeczywistej nauce islamu, tym bardziej w jego oczach zabijanie niewiernych jest obowiązkiem (a nagrodą za śmierć poniesioną w świętej wojnie jest rajem, w którym do dyspozycji mężczyzna ma młode i piękne nałożnice).
  Inkwizycja była wynikiem oddalenia się od prawd chrześcijańskich, podczas gdy realizacja dżihadu jest właśnie wiernym pełnieniem nakazów z Koranu.
  Czy islam jest jak deklarują niektórzy "religią pokoju" można łatwo stwierdzić patrząc na sytuację w krajach islamskich, gdzie szariat reguluje stosunki między ludźmi, a wyznawcy innych religii są bezkarnie prześladowani. Nie mogą iść na policję, gdyż cokolwiek by nie uczynili im muzułmanie, chrześcijanie w świetle prawa islamskiego zawsze są bardziej winni, gdyż są niewiernymi.
 • Beatka
  24.10.2011 22:18
  Bardzo ciekawe nagrania, niesamowicie wciągające i pouczające! :) czy jest możliwość ściągnięcia ich na swój odtwarzacz mp3 czy można ich słuchać tylko na stronie?
 • MAXIO
  12.02.2012 21:38
  A ja proponuję to kazanie a usłyszycie prawdę o sobie z 12 luty 2012 http://www.piotrnatanek.pl/christus-vincit-tv.
 • Jagu
  26.01.2018 10:27
  Prawdą jest że Bóg jest tylko jeden w trzech osobach,prawdą jest że Jezus odkupił nasze winy poprzez krzyż i nas umiłował,więc nie mieszajmy tej drogi z herezją.Nawet sam Jezus mów ludzie którzy mnie nie poznali będą sądzeni podług uczynków swoich
 • Rob
  26.01.2018 18:20
  My mamy dni islamu w Kościele Katolickim. Oni nie mają dni chrześcijaństwa. Oni mają meczety w krajach chrześcijańskich. My nie mamy prawa mieć kościołów w wielu państwach muzułmańskich, a nawet za noszenie krzyża można być skazanym. I tak można by pisać. Trzeba jasno powiedzieć, że islam jest religią wrogą chrześcijaństwu. A z oficjalnych kręgów KK nikt nic nie mówi, a nawet islam ma jakieś wsparcie. O co chodzi?
 • krytycznyK
  06.12.2018 09:06
  Fajnie się słucha, ks dr fajnie czyta, ale brak jest konkretów i prawdy: chociażby w sprawie nieba po śmierci. Co oznaczają owe eufemistyczne "rozkosze cielesne i zmysłowe"? Ja słyszałem, że rozchodzi się o 72 dziewice, które "następnego dnia" na nowo odzyskują swoje dziewictwo.. Rozumiem, że skoro to nagranie trafiło do Radia Watykańskiego, to trzeba być maksymalnie ostrożnym. Nie chodzi mi też absolutnie o kpienie z tego Islamu; niemniej, dlaczego nie powiedzieć prawdy o tym, w co wierzą muzułmanie i co jest konkretnie w Koranie? Po co to ukrywać? Nie rozumiem. Ogólnie bardzo fajne nagranie, trochę szkoda że poprawne politycznie no ale..
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów:

  Wobec islamu

  WIARA.PL DODANE 25.06.2010 AKTUALIZACJA 26.01.2011

  Islam i życie społeczne

  ​​Cykl programów autorskich WOBEC ISLAMU ks. dr Adama Wąsa SVD emitowany w Radiu Watykańskim w latach 2006 - 2009

  więcej »

  Wobec islamu

  WIARA.PL DODANE 23.06.2010 AKTUALIZACJA 26.01.2011

  Co wiemy o islamie?

  ​​Cykl programów autorskich WOBEC ISLAMU ks. dr Adama Wąsa SVD emitowany w Radiu Watykańskim w latach 2006 - 2009

  więcej »

  Wobec islamu

  WIARA.PL DODANE 02.07.2010 AKTUALIZACJA 26.01.2011

  Islam w świecie

  ​Cykl programów autorskich WOBEC ISLAMU ks. dr Adama Wąsa SVD emitowany w Radiu Watykańskim w latach 2006 - 2009

  więcej »

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg