Komentarze 4
 • uczennica6
  07.01.2015 12:33

  Gdyby życia nie było po śmierci ciała - Bóg Jezus by nam o tym powiedział. A On dawał świadectwo, że jest Bogiem i że żyje jako Syn Boga i jako człowiek - zrodzony z "ciała ludzkiego", by móc przekazać prawdę o życiu pozacielesnym. Studiując nauki z duchowości człowieka (przez ponad 5 lat) nauczyłam się słuchać Boga, który mówi mi o życiu, kiedy przyjmę stan duszy jako swojej egzystencji. Wiem, że muszę przejść przez  Czyściec, bo Bóg nałożył na mnie pewne zadania, z których powinnam się wywiązać. Jakie są to zadania? Częściowo jestem ich świadoma. Po co jest Czyściec? - świadomie piszę te nazwy z wielkiej litery - po to, bo dusza nie jest w stanie sama oczyścić się z grzechów żyjąc w ciele. Jako postać duchowa  może, jest do tego przystosowana, by "odcierpieć" to, co nie zdążyła na ziemi (problem cierpienia jest trudny do zrozumienia przez rozum ludzki, czyli kiedy człowiek żyje na ziemi). Po tzw. oczyszczeniu dusza idzie w kierunku Boga, żyjącego na wyżynach Nieba. Też trudne jest to do opisania na język rozumu. Idąc w kierunku Boga - dusza "poznaje" obszary, które musi przejść, aby przybrać inną strukturę swojego ciała duchowego. Duch Święty określa to nazwą "przeobrażenia duchowego". W ten sposób dusza ludzka staje się już "niepodobna" do tej żyjącej w ciele człowieka. Jak wówczas wygląda? Tego nie wiem, gdyż jest to wiedza zastrzeżona do wiadomości Boga. Człowiek ją pozna gdy będzie na tym miejscu. Co dalej dzieje się z duszą? Bóg "przydziela" jej miejsce, które stopniowo przybliża się do Boga, aż dostąpi tzw." chwalebnego miejsca", czyli bliskości przy Bogu. Tam żyje w stanie, aż Jezus Chrystus powoła ją powtórnie do życia.

  W bardzo wielkim skrócie napisałam o życiu dusz po śmierci ciała, Jest to moja wiedza, jaką Duch Święty mi przekazuje w czasie życia  ziemskiego przy Bogu. Nadmienię jeszcze, że dusza po śmierci ciała "nie odpowiada" już za siebie, jest prowadzona przez Boga i całkowicie Mu poddana.

 • Piotr
  07.01.2015 14:06
  Na początku lektor mówi, że relacje mistyków są "niejasne". Może trzeba poczytać dzienniczek św. Faustyny. Tam jest bardzo jasna relacja i na temat czyśćca i na temat piekła.
 • stefan176
  07.01.2015 15:03
  Czyściec, Sąd Ostateczny itp katolicy przejęli od zaratusztrian z Persji.Nam Polakom łatwo to było przyjąć bo jesteśmy z nimi spokrewnieni i mieliśmy podobne wierzenia przedchrześcijańskie.
 • JUZEK
  15.10.2017 22:26
  NIGDY NIE PISAŁEM MAM CHOROBE //? SMIERC CZYTAM TE WYPOCINY CO ONI CZUJĄ LAK ONI TO CZUJĄ SĄ ODWAZNI I WSZYSTKO WIEDZĄ A JA PO PROSTU SIĘ BOJE TK GŁOWY MAM NA STYCZEŃ A SMIER Ć MAM UMUWIONĄ NA LISTOPAD KTO WYGRA TEN WYSCIG WIECIE CHYBA ZUS WYGRA 40 LAT PRACY W POLSCE
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg