Komentarze 30
 • ikk
  10.12.2015 14:23
  Jak to szło? "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody". No ale to przed sSoborem było, więc już nieaktualne.
 • marcin
  10.12.2015 14:30
  List do Hebrajczyków zostanie więc usunięty z kanonu Pisma Świętego??

  "(...) Zobaczmy teraz jak wygląda niebo żydów, do którego wzdychają i na które całe życie pracują. Przede wszystkim zapytajmy się żyda chasyda, to jest żyda pobożnego, kto się znajduje w niebie żydowskim? On zaraz odpowie, że tam są wszyscy, których żyd kochał za życia, a nie ma nikogo, kim się żyd brzydził i kogo nienawidził w swym życiu. A więc w niebie żydowskim nie ma Pana Jezusa, ani Matki Bożej, ani św. Józefa, ani żadnych świętych, których czczą Chrześcijanie. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy za życia kochali Pana Jezusa i Najświętszą Pannę Maryję. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy słuchali Kościoła, wierzyli Ewangelii i przyjmowali Sakramenty św. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim nie ma żadnego, który żył i umierał w miłości Krzyża Chrystusowego. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim nie ma nikogo, kto żył pobożnie, nosząc Szkaplerz i odmawiając Różaniec. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim nie ma żadnego z tych, którzy słuchali Kościoła i chodzili na Mszę św., kazania, katechizm i inne nabożeństwa. A więc jest to piekło.

  W końcu w niebie żydowskim nie ma nikogo z tych ludzi, którzy, żyjąc pobożnie i trzeźwie, znaczyli się często znakiem Krzyża św. i zginali kolana swoje przed Ukrzyżowanym. A więc jest to piekło.

  Wiemy więc kogo nie ma w niebie żydowskim. Teraz przypatrzmy się, czym jest napełnione niebo żydowskie.

  Najprzód są tam wszyscy żydzi, którzy całe życie gardzili Chrystusem, Najświętszą Panną Maryją, Krzyżem i nie chcieli się nawrócić. A więc to jest piekło.

  W niebie żydowskim są wszyscy miłośnicy i przyjaciele żydów, którzy ich naśladowali we wszystkich nieprawościach, a o Pana Jezusa i Ewangelię wcale nie dbali; oni słuchali żydów i wiernie im służyli. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim są ci, którzy na Przykazania Boże wcale nie zważali, ale za to na każde skinienie żyda byli gotowi. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim są ci, którzy Kościoła, Mszy św. ani Sakramentów nie cierpieli, za to szynki i pijaństwo bardzo lubili. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim są ci, którzy do cnót Bożych, Różańca, katechizmu czuli wstręt wielki, ale za to za przekleństwem i wszelkimi złościami przepadali. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim są ci, którzy sługi Boże nienawidzili, za to sługi diabelskie, żydy, całym sercem ukochali. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli nosić Szkaplerza św., ale raczej sami obdarci z łaski Bożej i nadzy, drugich do nędzy moralnej i materialnej przywodzili. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim są ci wszyscy którzy obrazów świętych Pańskich nie znosili, ale za to wszelkie obrazy piekielne i czartowskie wielce cenili. A więc jest to piekło.

  W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli uklęknąć i oddać pokłonu Panu Jezusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie, za to kłaniali się i upadali przed tymi, których serce było mieszkaniem czartów. A więc jest to piekło.

  Widać więc z tego jasno, że niebo żydowskie, do którego wszyscy żydzi niewierni idą po śmierci, i dokąd prowadzą wszystkich ludzi, nie jest nic innego, tylko najgłębsze ogniem siarczystym gorejące piekło.

  Niebo, w którym nie ma Jezusa, ani Matki Bożej, ani świętych Apostołów, Męczenników i Wyznawców, tylko duchy i ludzie nienawidzący Jezusa, Boga naszego i wszystkiego co Chrystusowe, to jest po prostu piekło.

  Fragment broszury: Christus Deus noster. Chrystus Bóg nasz. [Kraków 1918], ss. 27-34"

  Św. Maksymilan Maria Kolbe
  • JAWA25
   16.08.2016 13:35
   Twórczość Kolbego jest ważniejsza od Pisma Świętego? "W niebie żydowskim są ci, którzy na Przykazania Boże wcale nie zważali" zdawało mi się zawsze że Dekalog jest fragmentem Tory, ale może twój autorytet wiedział lepiej.
   • Ajja
    16.08.2016 14:54
    Skoro Żydzi odrzucają Zbawiciela, to dlaczego mieliby się znaleźć w Niebie w Jego bliskości? Pan Bóg dał człowiekowi wolną wolę i nikogo na siłę do Nieba ciągnął nie będzie.
 • Łukasz
  10.12.2015 14:30
  Jak się to ma do nakazu Pana Jezusa: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" (Mt 28,19)????
  • Anna Panna
   10.12.2015 17:59

   Nauczanie wszystkich narodów jest teraz politycznie niepoprawne. Kościół ma teraz prowadzić dialog a bracia (czyli wszyscy) mają się nawzajem ubogacać swoją różnorodnością.

   A szczytowym osiągnięciem są wspólne akcje charytatywne.

 • Lena
  10.12.2015 14:50
  I jeszcze, że nie dano ludziom innego Imienia, w którym mogliby być zbawieni...

  Albo że kto uwierzy zostanie zbawiony, a kto nie uwierzy, już został potępiony...
 • Anonim (konto usunięte)
  10.12.2015 15:22
  czy to żart ??? ;)
 • Anonim (konto usunięte)
  10.12.2015 15:33
  Ostatnio papież Franciszek powiedział "Dziś przekraczając Drzwi Święte pragniemy także przypomnieć inne drzwi, które przed pięćdziesięciu laty szeroko otworzyli na świat ojcowie Soboru Watykańskiego II. Rocznica ta nie może być przypominana jedynie ze względu na bogactwo wypracowanych dokumentów, które do dziś pozwalają na dostrzeżenie wielkiego postępu dokonanego w wierze. Sobór był bowiem przede wszystkim spotkaniem. Prawdziwym spotkaniem między Kościołem a ludźmi naszych czasów. Spotkaniem naznaczonym mocą Ducha Świętego, który pobudził Kościół do wyjścia z oschłości, które przez wiele lat zamykały go w sobie, aby z entuzjazmem podjąć drogę misyjną. Było to podjęcie drogi, aby wyjść na spotkanie każdego człowieka, tam gdzie on żyje: w jego mieście, domu, miejscu pracy…wszędzie tam, gdzie jest człowiek, tam Kościół jest wezwany, aby do niego dotrzeć, aby zanieść radość Ewangelii. Był to zatem impuls misyjny, który po tych latach podejmujemy z taką samą siłą i tym samym entuzjazmem. Jubileusz pobudza nas do tej otwartości i zobowiązuje, by nie zaniedbywać ducha, jaki wyłonił się z Vaticanum II, ducha Miłosiernego Samarytanina, jak o tym przypomniał błogosławiony Paweł VI na zakończenie Soboru. Przekroczenie dzisiaj Drzwi Świętych niech nas pobudzi do utożsamienia się z miłosierdziem Dobrego Samarytanina."

  Ze słów Franciszka wynika jasno, że Kościół stał się misyjny dopiero po SV II. Ręce opadają :(
 • Anonim (konto usunięte)
  10.12.2015 15:38
  Fragment orędzia z Akity - koniec XX wieku
  "Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci... świątynie i ołtarze będą plądrowane;
  Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.
  Diabeł będzie występował szczególnie przeciwko duszom poświęconym Bogu. Powodem mego smutku jest myśl o zatraceniu tak wielu dusz. Jeśli grzechy będą coraz liczniejsze i poważniejsze, nie będzie już dla nich przebaczenia..."
 • Aga
  10.12.2015 15:40
  Żydzi mają w rękach Ziemię Świętą. I mogą w każdej chwili zamknąć dostęp dla chrześcijan i katolików i przejąć wszystkie świątynie chrześcijańskie i kościoły. To nie czasy przed 1948 rokiem gdy nie było państwa Izrael. Niestety jest to państwo i jest ono głównym i jedynym graczem w tym regionie. I ono stawia WARUNKI nam i innym. Ostre warunki. Papież nie ma innego wyjścia jeżeli chce aby katolicy mieli dostęp do Miejsc Świętych. Musi prowadzić z Żydami grę pod pozorami dialogu i liczyć na ich tzw dobrą wolę. Inaczej Żydzi zamkną dla nas ZIemię Świętą i zlikwidują święte miejsca. Tutaj musi on wybierać mniejsze zło. I wybiera rozsądnie.
 • Anonim (konto usunięte)
  10.12.2015 15:42
  Nie mam żadnych wątpliwości, że Jubileusz Miłosierdzia został ogłoszony po to by przeprowadzić w Kościele liberalne reformy(proponowane już dawno przez mafię Danneelsa) uzasadniając je miłosierdziem(ślepym!).
 • Anonim (konto usunięte)
  10.12.2015 15:45
  Ostatnio(w święto Niepokalanego Poczęcia NMP!!!) z Bazyliki św. Piotra (za zgodą papieża) zrobiono cyrk. Dlaczego gość.pl nic o tym nie pisze ???
  • Anonim (konto usunięte)
   10.12.2015 15:53
   Prosze jeszczę redakcję gościa niedzielnego o odniesienie się do ostatnich słów kardynała Turksona o kontroli narodzin.
  • ikk
   10.12.2015 18:06
   Tu w tym miejscu była moja odpowiedź, w której podałam link do wzmiankowanego przez Damiana wydarzenia. Link pochodził z katolickiego portalu Polonia Christiana. Odpowiedź moja zniknęła. Zatem GN cenzuruje już nawet portale katolickie!
 • Anonim (konto usunięte)
  10.12.2015 15:48
  Poprawność polityczna zabija Kościoł Rzymski !!!
 • sorcier
  10.12.2015 17:28
  sorcier
  GN bezczelnie manipuluje! Ten tekst tutaj nie jest tożsamy z tym, który był uprzednio. Nawet Gazeta Wyborcza nie robi takich przekrętów.
 • Zaba_na_Rowerze
  10.12.2015 18:21
  Zaba_na_Rowerze
  ciekawe, ciekawe.
 • ikk
  10.12.2015 18:35
  "Żydzi i chrześcijanie wierzą w Słowo Boże, choć je inaczej interpretują."
  Żydzi wierzą tylko w część Objawienia, dlatego ich "inna interpretacja" jest interpretacją błędną.
  Jeśli ja, ikk, po swojemu (czyli "inaczej") zinterpretuję Słowo Boże, na przykład przez usunięcie z dekalogu przykazania 6, a z doktryny nauczanie o piekle (bo tak mi serduszko podpowiada), to obiektywnie będę tkwić w błędzie. Żydzi odrzucają cały Nowy Testament, a zatem również obiektywnie tkwią w błędzie i żadne kurtuazyjne pitu-pitu tego nie zmieni. "Idźcie i nauczajcie", a nie idźcie i dialogujcie. A "jeśli gdzieś was nie przyjmą, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich".
 • j.s.
  11.12.2015 01:39
  "Przez Chrystusa wszyscy ludzie mają udział w zbawieniu, także Żydzi, choć nie przyjmują Chrystusowego dzieła odkupienia". Czy to znaczy, że wszyscy będą zbawieni, bez względu na to, czy wierzą w Chrystusa czy go odrzucają?! Chyba coś jest tutaj nie tak - albo z tłumaczeniem, albo z samym tekstem. Może w odkupieniu mają (mogą mieć) udział? Jednak odkupienie to nie jest to samo co zbawienie. Po co więc Kościół ma się zajmować ewangelizacją, po co męczennicy umierali za Chrystusa i Ewangelię, po co zawracać sobie głowę przykazaniami, modlitwą, wiarą? Czy przyjmujesz, czy odrzucasz, masz udział w zbawieniu? Jeśli Kościół to twierdzi, to jest pogrążony w wielkiej chorobie i ślepocie!
 • dociekliwy
  11.12.2015 08:42
  Z tłumaczenia KAI nagle znikło zdanie:

  "Chociaż katolicy w swym dialogu z judaizmem dają świadectwo swej wiary w Jezusa Chrystusa, to jednak powstrzymują się od wszelkich aktywnych prób nawracania lub misji wśród Żydów."

  Jest to ewidentnie zakłamane tłumaczenie, bo w angielskim oryginale jest powiedziane:

  "While there is a principled rejection of an institutional Jewish mission, Christians are nonetheless called to bear witness to their faith in Jesus Christ also to Jews, although they should do so in a humble and sensitive manner, acknowledging that Jews are bearers of God’s Word ..."
  Tekst w oryginale można znaleźć na watykańskim portalu: http://www.news.va/en/news/vatican-issues-new-document-on-christian-jewish-di

  A więc oryginał ma przeciwny sens, bo mówi o obowiązku katolików wobec Żydów dawania dawania świadectwa wiry.

  Przekłamywanie tekstów ma u nas niestety już długą tradycję. Tak było z wyrażeniem "starsi bracia". JPII w pewnym szczególnym kontekście użył sformułowania "w pewnym sensie starsi bracia". Z tego u nas zrobiono niepoprawne wyrażenie "starsi bracia", bez "w pewnym sensie" i bez specyficznego kontekstu. Tego przekłamania w żaden sposób nie dawało się wykorzenić. Mówił o tym ks. Chrostowski w arcyciekawym wykładzie:

  https://www.youtube.com/watch?v=8rzGH4IJmyg

  Bardzo polecam, bo prostuje to wiele mitów, które u nas są rozpowszechniane.
 • Ajja
  11.12.2015 09:41
  Jeśli Kościół rezygnuje z zabiegania o to, by wyznawcy innych religii uznali Chrystusa to staje się parodią Kościoła.
 • waldi
  11.12.2015 12:12
  http://www.pch24.pl/eko-propaganda-na-placu-sw--piotra,39885,i.html#ixzz3tpvm85N3
  • Anna Panna
   14.12.2015 14:01
   @waldi

   Waldi, dzięki!

   Nie miałam bladego pojęcia (a kto miał?), że do tego, pożal się Boże, pokazu wykorzystano fasadę Bazyliki!

   1) "W trakcie widowiska na fasadzie bazyliki zaprezentowano m.in. zdjęcia małpy, lwa, pawia, wilka." Czy dobór był przypadkowy, czy te zwierzęta coś może symbolizują?

   2) Kiedy zobaczyłam wielką małpę na fasadzie Bazyliki, pomyślałam natychmiast o uświęceniu teorii Darwina.

   3) "Przykro mi, że fasada Bazyliki św. Piotra stała się propagandową sceną dla naukowego oszustwa, jakim jest „katastrofalne, wywołane przez człowieka globalne ocieplenie” "

   4) "Głównym sponsorem widowiska był Bank Światowy..."


 • aaa
  11.12.2015 21:12
  http://gosc.pl/doc/2870578.Rabini-ortodoksyjni-Chrzescijanstwo-darem-dla-narodow


  w świetle tego artykułu warto odejść od pisania rabini ortodoksyjni tylko po imieniu Chabad Lubawicz, wtedy można sobie doczytać ładne kwiatki co to za ruch.

  Po drugie twierdzą, że chcą współpracy z chrześcijaństwem w dziele Odkupienia. A nikt się nie pyta czy ich Odkupienie jest tym samym co nasze, skoro w religiach jest głęboki "rozjazd" delikatnie mówiąc. No i w związku z cytowanym Listem do Hebrajczyków.

  Bez określenia takich wyjściowych konkretów dialogowanie jest gadaniem ze ślepym o kolorach.
 • Gość
  21.04.2017 14:41
  "Przez Chrystusa wszyscy ludzie mają udział w zbawieniu , nawet Żydzi , choć nie przyjmują Chrystusowego dzieła odkupienia." "Ja jestem zmartwychstaniem i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej niż przeze Mnie." Chyba zachodzi tu pewna sprzeczność.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów:

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg