Komentarze 12
 • Jacek
  04.07.2017 08:56
  W artykule brakuje nazwisk paru znanych, wpływowych i żyjących postaci naszej sceny politycznej i kulturalnej.
 • Gość
  28.07.2017 11:46
  Masoneria ma duzy wplyw na rzadu krajow np we Francji polowa rzadu to masonii
 • (wujek) Olek
  28.07.2017 12:17
  Pseudo-religia (nied-)oświecenia..
 • Gość
  30.07.2017 11:21
  Kościół niejednokrotnie wypowiadał się na temat zła, jakim jest masoneria, np.:

  6. „Usiłują z całą bezwzględnością zniweczyć religię katolicką oraz Boski autorytet Kościoła i jego ustawy, a także podeptać prawa tak świętej, jak cywilnej władzy (…). Do tego celu zmierzają niegodziwe zamachy ... Do tego – owe tajne sekty wylęgłe z ciemności dla zniszczenia i spustoszenia tak świętej, jak świeckiej społeczności, które przez Rzymskich Papieży, Poprzedników Naszych obłożone zostały w ich Listach Apostolskich kolejnymi anatemami, które to anatemy, My pełnią Naszej władzy apostolskiej potwierdzamy i jak najpilniej nakazujemy zachowywać”.
  (Pius IX, encyklika Qui pluribus, 1846)

  7. „Obecność szatańskiego ducha w tej sekcie została w szczególny sposób potwierdzona przez wydarzenia minionego stulecia, podczas Rewolucji Francuskiej, która wstrząsnęła całym światem. Wstrząsy te dowiodły, że można się spodziewać całkowitego rozkładu ludzkiego społeczeństwa, o ile nie zostaną skruszone siły tej skrajnie zbrodniczej sekty”.
  (Pius IX w liście do biskupa Olindy w Brazylii, 1873)

  10. „Toteż jedyną moralnością, która znalazła uznanie u adeptów sekty masońskiej i według której chcieliby wychowywać młodzież, to moralność zwana przez nich moralnością świecką, niezależną lub wolną, inaczej mówiąc moralność, w której nie ma miejsca dla jakiejkolwiek idei religijnej.
  (Leon XIII, encyklika Humanum genus, 1884)

  11. „Również i druga namiętna dążność wolnomularzy, zmierzająca do zniszczenia fundamentów prawości i przyzwoitości i do popierania tych, którzy chcieliby, aby tak jak zwierzętom wolno im było robić wszystko, na co im przyjdzie ochota – to nie jest nic innego, jak okrywanie rodzaju ludzkiego hańbą i sromotą i pchanie go do ruiny”.
  (Leon XIII, encyklika Humanum genus, 1884)


  Tutaj więcej na ten temat:

  https://gloria.tv/article/v9VbK8qx7cnG4JNpZhhZgmh3o
 • małgosia
  30.07.2017 15:53
  Jestem laikiem w temacie , proszę prosto,krótko w jednym zdaniu powiedzieć mi kim są masoni,
 • Kopyrda
  30.07.2017 15:56
  Autor zapomnial napisac, ze Masoni byli, m.in. tworcami Konstytucji 3-go Maja, oraz Polskiego Hymnu Narodowego.
 • Gość
  30.07.2017 17:28
  Czy za przynależność do masonerii obowiązuje kara ekskomuniki, czy już nie?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.