Komentarze 6
 • wołający na puszczy
  09.10.2017 14:06
  Arabia Saudyjska chciała sfinansować budowę dwustu meczetów w Niemczech , ale po tym gdy się przewrócił dźwig budowlany od wiatru w Mekce i pozabijał setki pielgrzymów , wyraźnie ich zapał ostygł.
 • PTaraski
  11.10.2017 09:20
  > Gdyby europejskie elity myślały poważnie o bezpieczeństwie, większość salafickich meczetów już dawno zostałaby zamknięta.

  Sprawa jest naprawdę bardziej złożona, niż to sugeruje powyższe zdanie. Ta postawa wynika z przyjętej ideologii Karla Poppera tzw. "społeczeństwa otwartego", które to z zasady musi być otwarte na wszystkich i wszystko, nie tylko na religie, których celem jest dominacja za cenę zbrodni i terroru, ale także na wszelkie patologie.

  Niestety my katolicy jesteśmy dokładnie takiej samej sytuacji, a może nawet znacznie gorszej. Na SWII została niestety wykrzywiona Doktryna Kościoła, w wielu punktach, między innymi w punkcie dotyczącym innych religii oraz tzw. wolności religijnej. Kościół zgodnie z PŚ i Tradycją naucza od dwu tysięcy lat, że jest jedna prawdziwa religia - katolicyzm, a wszelkie inne religie są fałszywe. To zostało na tym nieszczęsnym Soborze podważone, i mamy dialog religijny, a nawet sformułowanie w Nostra Aetate, jednym z najgorszych dokumentów soborowych, mówiące, że my [katolicy] modlimy się wspólnie z muzułmanami do Boga, jakby muzułmanie wyznawali Boga Trójjedynego.

  Kościół od dwu tysięcy lat naucza, że tzw. wolności religijnej być nie powinno, bo Prawda nie może być traktowana na równi z fałszem, a prawdziwa religia, katolicyzm, na równi z fałszywymi religiami (więcej na temat tego nauczania jest tutaj: http://www.bibula.com/?p=69770). Dlatego fałszywe religie, w tym oczywiście islam, mogą być co najwyżej tolerowane, ale muszą działać w określonych ramach. Przy dzisiejszym stanie doktryny, takie podejście ze strony hierarchii kościelnej jest jednak niemożliwe.

  Ja bym powiedział tak, gdyby elity kościelne poważnie myślały o zbawieniu duszy wiernych, to by nigdy nie dopuściły do takiego dokumentu, jak Nostrae Aetate i nie forsowały "wolności religijnej", jak to niestety robił JPII i jego poprzednicy.
 • Gosc
  11.10.2017 09:55
  Sadze, ze polskie sluzby powinny bardzo dokladnie przyjrzec sie muzulmanom w Polsce a wnikliwa analiza powinna objac przede wszystkim meczet w Warszawie przy ul. Wiertniczej oraz jego podejrzane uklady i powiazania.
  Wielokrotnie apelowal o to dziennikarz Witold Gadowski. Czy cos sie zaczelo dziac wokol tej sprawy?
  W Polsce problem radykalnego islamu tez juz istnieje.
 • JJ
  13.10.2017 03:55
  No nie badzmy dziecmi i nie oszukujmy sie falszywa wizja ekumenizmu i "pokojowego/milosciwego" Islamu. Islam nakazuje zabijac i sa na to niepodwazalne dowody - tysiace "niewiernych" zginelo z inicjatywy, badz bezposrednio z rak Machometa i taka polityke nakazuje prowadzic Islam w stosunku do innowiercow - w samym Koranie i Hadisach sa na ten temat setki niepodwazalnych dowodow. Tak wiec nie bojmy sie o bezpieczenstwo Muzulmanow - bojmy sie o wlasne bezpieczenstwo, o zbawienie dusz ludzi, ktorzy dostali sie pod wladanie Islamu oraz o wlasne sumienia, bo oklamywac bez konca sie nie bedziemy mogli.
 • Ziunik
  10.12.2017 01:21
  U siebie niech robią, co chcą, ale z naszej chrześcijańskiej Europy to niech lepiej wracają do siebie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.