Komentarze 21
 • Gość
  08.02.2018 13:46
  biskup nie powinien się wtracac do spraw innych religii, poza tym okaleczanie jest sprzeczne z naturą
 • Alicja
  08.02.2018 13:57
  Kard. Reinhard Marx jest przewodniczącym Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE)??? Czy to nie on chce blogoslawienia "związków" sodomickich??? O nie :-((((((
 • Szolga
  08.02.2018 14:26
  Ciekaw jestem czy władze Izraela zainteresują się tym co najmniej równie mocno jak ustawą o IPN.
 • Gość
  08.02.2018 14:33
  porównajcie http://info.wiara.pl/doc/573169.Zmarli-po-obrzezaniu
 • jan
  08.02.2018 14:33
  Nie "Islandia chce" a 29 z 63 deputowanych Althing (jednoizbowy islandzki parlament)
 • Anakin
  08.02.2018 16:11
  Kiedyś obrzezywanie było problem zdrowotnym i skutkowała wielką śmiertelnością żydowskim niemowląt. Teraz nie ma raczej takiej obawy, wręcz przeciwnie istnieje pozytywny związek obrzezania ze zdrowiem. Więc argument odpada.
  Nie wspominam, że to wypowiedzenie wojny religijnej. Głównie muzułmanom. Nie wiem jak poprawność polityczna sobie z tym poradzi.
 • wujek_Olek
  08.02.2018 16:44
  Wspieram biskupa. Chodzi o wolnosc religijna. Co teczowo-nowoczesnym przeszkadza jest, ze obrzezanie utrudnia masturbacje, a to stoi im w drodze tworzenia "nowego czlowieka", tym razem w wydaniu konsumenta-onanisty.
 • tomak
  08.02.2018 19:04

  Dlaczego katolicki biskup nie występuje przeciw barbarzyńskiemu okaleczaniu dzieci? Czy dziś w XXI wieku jest miejsce na coś takiego? Czemu nie popatrzy na to także z ludzkiego punktu widzenia: czy ktoś ma prawo do okaleczania innych? Czy to jest zgodne z prawami człowieka? Czemu nie głosić mądrości chrześcijaństwa (poczynając od wypowiedzi św. Pawła), które raz na zawsze skończyło z tym okropnym starożytnym obyczajem? Czemu biskup (jeden, drugi, trzeci) nie chce głosić wiary chrześcijańskiej, która jest jego OBOWIĄZKIEM?
 • Anna Panna
  08.02.2018 22:36
  "W pełni wspieramy muzułmanów i żydów w ich walce o swobodę wyznawania wiary." Ksiądz biskup wie, co mówi. Przecież tego właśnie uczył Jezus: "Idźcie na cały świat i wspierajcie wszystkie narody w ich walce o swobodę wyznawania wiary".
 • Hubal
  13.02.2018 15:55
  Obrzezanie to kultura śmierci, zniewolenia, po prostu zła nieludzka sprawa z tego świata. Tam, gdzie obrzezanie, okaleczanie, w tym okaleczanie psychiczne i fizyczne tam działa zły duch. Nad czym tu debatować. Pan Jezus ustami Apostoła Pawła uczy, że od takich ludzi mamy trzymać się z daleka. Cytat z ! Listu do Koryntian 5: "... Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. 10 Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. 11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych" . Zgodnie z nauką Ewangelii mamy negować obrzezanie tu i teraz !
  • Szolga
   14.02.2018 07:47
   Cytat zupełnie nieadekwatny w tej sytuacji. Przypominam, że obrzezanie jest nakazem zapisanym w Starym Testamencie, nakazem danym przez Boga. Dopiero ewangelia uczyniła ten nakaz zupełnie niepotrzebnym. Lepszy więc byłby fragment z Nowego Testamentu mówiący wprost o obrzezaniu np. "Bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie nie jest ważne, ani nieobrzezanie, lecz nowe stworzenie." (Gal 6,15). Proszę jednak zauważyć, że w tym i podobnych fragmentach nigdy obrzezanie nie jest traktowane jako zło, tak jak Pan to robi.
 • Hubal
  14.02.2018 10:17
  Pan Jezus w Twoim cytacie, chciał powiedzieć, że mamy kierować się jego nowymi przykazaniami, nowym przymierzem, nowa nauką. Z niej wynika, że mamy do czynienia ze złymi nawykami, tradycjami (obrzezanie), różnymi zniewoleniami prowadzącymi do grzechu, w rezultacie na potępienie. Na zasadzie Prawdy Objawionej mam unikać tych powiem ogólnie "nawyków", wyzbyć się np. obrzezania dla odrodzenia duszy, tj. nowonarodzenia w Chrześcijaństwie by stać się nowym stworzeniem (Gal 6,15).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.