Komentarze 7
 • zdziwiony
  21.03.2018 08:41
  > Wie pan, jakie imię nosi ten meczet? – pyta ks. Chojecki. – Maryi, Matki Jezusa.< I z czego się tu cieszyć??? Dla mahometan Jezus nie jest Bogiem, ale ANTYprorokiem, który podważa nie tylko Bóstwo Jezusa Chrystusa, ale i jego misję zbawczą.
 • zdziwiony
  21.03.2018 18:31
  "Prawie milion chrześcijan może tu swobodnie praktykować swoją wiarę. O ile nie próbują nawracać muzułmanów."

  Tutaj jest podstawowy problem - chrześcijanie nie powinni się na to zgodzić. Co bowiem nakazał Swoim uczniom Pan nasz Jezus Chrystus:

  "Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody, kto uwierzy i ochrzci się, ten będzie zbawiony. A kto nie uwierzy, już został potępiony."

  A więc religia katolicka jest religią misyjną. Tak też rozumiał ją Kościół od swoich początków, kiedy to pierwsi chrześcijanie byli masowo mordowani, bo nie chcieli iść na kompromisy, ale woleli oddać życie świadcząc o Chrystusie. Skutkiem jednak było nawrócenie się ogromnej liczby pogan.

  Znamienna jest też postawa św. Franciszka wobec muzułmanów. Mało kto wie, że popierał wyprawy krzyżowe, a dopiero kiedy się załamały, postanowił ... no właśnie trzeba powiedzieć, że NIE postanowił iść na kompromis, jak to się dzisiaj błędnie mniema. Kiedy wyprawy krzyżowe się załamały, wtedy św. Franciszek udał się do sułtana, ale żeby nawrócić na chrześcijaństwo i sułtana i całe jego państwo. Sułtan był nim bardzo zainteresowany, ale niestety nie zdecydował się na nawrócenie, tylko zgodził się otworzyć dla chrześcijan miejsca święte, w tym przede wszystkim Jerozolimę.
 • nik
  21.03.2018 22:31
  Kościół z ledwie dostrzegalnym krzyżem otoczony wysokim murem, niedziela zaczyna się w piątek i nawet nie ścinają głowy za przeżegnanie się w stołówce. Gdyby Jezus tam przybył, też by się schował?
 • Jakub
  21.03.2018 23:15
  Czy misyjnoscia nie jest sam fakt wybudowania tam tego kosciola? Mysle, ze to nie byla czysta formalnosc, a dlugi wysilek. Z artykulu wynika, ze kosciol ma swoich wiernych. Sadze, ze misja ewangelizacyjna zostala spelniona na tyle, na ile pozwalaja warunki.
 • Przemek
  22.03.2018 09:14
  Być może dzięki samej obecności chrześcijan ludzie zaczną się nawracać na chrześcijaństwo. Bez gadania.
 • j
  22.03.2018 18:46
  @Przemek, Co za nonsens! Wiara bierze się za słuchania, jak pisze św. Paweł. A jak mają ci ludzie słuchać, kiedy nikt nie mówi, nie głosi im Słowa Bożego?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.