• PIOTR
    15.06.2018 18:26
    Super! Na pewno muzułmanie nie mogą się już doczekać kiedy będą się mogli się zrewanżować i zaproszą na kolację chrześcijan na zakończenie Wielkiego Postu, a media muzułmańskie rozgłoszą o tym wszem i wobec. Prawda?
    • dd
      15.06.2018 23:44
      Nie ma tradycji kolacji na koniec Wielkiego Postu, jest za to tradycyjne śniadanie wielkanocne ;) Media muzułmańskie jak najbardziej piszą o wspólnym obchodzeniu Wielkanocy przez katolików i muzułmanów. Podobnie jest z wspólnym świętowaniem Bożego Narodzenia.
      • Dremor
        16.06.2018 12:11
        Obecnie na świecie więcej jest miejsc, gdzie chrześcijanie i muzułmanie żyją w zgodzie, niż takich, gdzie panują wzajemne uprzedzenia, lub wrogość. Niektórzy mają jednak tendencję, by postrzegać relacje między religiami jedynie w kontekście wrogości. Polacy mają bardzo niewielkie pojęcie o islamie, wiedza o tej religii często ogranicza się do informacji z mediów, zwykle w kontekście zamachów, albo do przysłowiowej internetowej wiedzy z "memów", które nijak mają się do rzeczywistości.
        Owszem, działa to też w drugą stronę, wielu muzułmanów chrześcijaństwo zna tylko z "czarnej" strony, na podstawie treści głoszonych np. przez radykalnych imamów. Tyle, że porównujemy Polskę z dostępem do książek, mediów, internetu z wioską na pustyni, gdzie imam jest jedynym źródłem wiedzy.
    • Michael Mahler
      16.06.2018 10:03
      Do "Piotr" - spróbuj może jeszcze raz przeczytać w spokoju ten artykuł a potem twój komentarz. Dlaczego aż 8 uznało go za wartościowy pozostanie zagadką. Chyba większość reaguje tylko na hasło "muzułmańskie" i zaraz każdą niedorzeczność pochwala.
    • Marcin
      16.06.2018 11:35
      "Piotr", moją rodzinę w Niemczech muzułmanie zapraszali na wspólne świętowanie końca ramadanu, albo przynosili jedzenie by sąsiadów poczęstować. Budowanie granic nie ma sensu, budujmy mosty.
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg