Komentarze 20
 • Adam r.
  17.01.2019 12:07
  Po pierwsze, porónywanie współczesnych wyznawców judaizmu do żydów starotestamentalnych jest błędem, o czym mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski – nie jest to ten sam judaizm. Nie ma w nim świątyni, kapłanów ani ofiar. Po drugie, tyle się mówi o dialogu, a nic nie mówi się o konieczności nawracania. Prawdziwym antysemityzmem jest wykluczanie żydów z grona osób, którym głosimy Ewangelię.
  • podaj nick
   17.01.2019 14:10
   brak świątyni nie jest problemem, ofiary składali jeszcze do XII czy XIII w. n.e., a ofiarnik (składający ofiarę ) był jakby kapłanem, problem w odejściu od nauki w wersji Starego Testamentu, Talmud ma zasady kształtujące postawy raczej antyewangeliczne
 • rebelsoul
  17.01.2019 12:27
  Współczesny judaizm talmudyczny nie ma nic wspólnego z wiarą Judejczyków sprzed 2000 lat. Kto odrzuca Jezusa ma diabła za ojca por. J 8,42-44 "Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. ...Wy macie diabła za ojca..." Proszę więc nie mówić, że mamy wspólnego Ojca.
 • podaj nick
  17.01.2019 12:52
  tyle razy było to prostowane, że nie żadne Dziadki, ponieważ to się ukształtowało w okresie III-IV w. n.e.; wersja Starego Testamentu z której korzystało chrześcijaństwo była tożsama z religią mazoistów, judaizm jest bardziej doktryną społeczną do trzymania społeczności w kupie i antagonizmie wobec nie-żydów, więc 180 w poprzek do nauki wyjściowej, jedynie "korzystając z motywów" ST co wygodniejszych itd. itd. nie tylko pomijają Chrystusa, ale również 10 przykazań ich nie obowiązuje, czy nie boicie się odpowiedzialności za wciskanie ludziom podobnego kitu?
 • Albert
  17.01.2019 13:17
  "Po co Dzień Judaizmu w Kościele katolickim?" Jedynie dla uczczenia tych, co odrzucili Jezusa i Jego Naukę!
 • otto
  17.01.2019 15:37
  Talmud jest judaizmu najświętszą książką (faktycznie kolekcją książek).
  Ma on pierwszeństwo przed Starym Testamentem w judaizmie.
  Dowód tego można znalezć w samym Talmudzie, Erubin 21b (Wydanie Soncino):
  "Mój syn, jest troskliwszy w przestrzeganiu słowa Skrybów niż w słowach Tory (Stary Testament)."
  Zwierzchnictwo Talmudu ponad Biblią w izraelskim stanie może też być widoczne w wypadku czarnych etiopskich Żydów. Etiopczycy mają więcej wiedzy Starego Testamentu niż Izraelczycy. Jednak ich religia jest tak starożytna, że wyprzedza Talmud Skrybów , o którym Etiopczycy nie mają żadnej wiedzy.


  Według do N.Y. Times z września. 29, 1992, p.4:


 • otto
  17.01.2019 16:32
  ...mają więcej wiedzy Starego Testamentu niż Izraelczycy. ...czy dostrzegacie te manipulacje - sami zwia sie Judejczykami czyli zydami ( Judaizm), a jednoczesnie glosza sie Izraelczykami, od panstwa Izrael, bo faktycznie nie sa Izraelitami, ale swiat mysli, ze Judaizm, a co za tym idzie Izraelczycy to lud wybrany przez Boga. Izraelici natomiast to 12 plemiom z rodu Jakuba.
  • podaj nick
   17.01.2019 22:59
   Judea biblijna to dzisiejsza Etiopia, nie zaś dawna prowincja rzymska w Palestynie o tej naziwe, Arka Przymierza do dzisiaj znajduje się w Etiopii, izraelscy archeolodzy zostają ateistami jak im każą wynajdywać te wszystkie ST biblijne miejsca na terenie Palestyny, bo ich tam nie ma, poza tym jakim cudem Izraelici mieli by być wybrańcami, skoro biblia jest pisana w dużej części po aramejsku, czyli w języku nie-semickim, wiele elementów wskazuje na to że byli tylko jednym z narodów mających w tamtym czasie dostęp do Pisma Św., ale z wrodzoną sobie skromnością przyjęli, że to wszystko ich tylko dotyczy, z czasem zaś zamiast czcić słowo Boże w wersji oryginalnej opracowali specyficzną wersje "pod siebie"
 • Zenon z Elei
  17.01.2019 20:05
  Kościół Chrystusowy nie może czcić swoich wrogów, tym bardziej nazywać ich "ojcami", "dziadkami", "ciotkami". Oficjalny judaizm to wyznanie talmudyczne a nie starotestamentowe, jego wyznawcy nie szanują Ewangelii i mają za wroga Jezusa Chrystusa. W związku z tym są także wrogami Kościoła. To nie do pomyślenia, by pochylać się nad nimi poza formułą miłości nieprzyjaciół.
 • sara
  17.01.2019 21:27
  Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną!
  • Gość
   21.01.2019 21:27
   Jakich "cudzych"? O czym piszesz?
   • Tinka
    22.01.2019 18:22
    Dobrze pisze! Jeżeli bowiem odrzuca się Synostwo Boże Jezusa, to czci się innego boga pod przykrywką czczenia Boga prawdziwego. Dla takich prawdziwym bogiem jest szatan. Wyznawcy materializmu też otwarcie nie wyznają szatana, tylko wyznają go pod przykrywką najpierw ubóstwienia materii, którą czczą pod przykrywką uwielbienia konsumpcji, seksu i panowania. Szatan jest księciem kłamstwa, więc nie występuje otwarcie, tylko pod różnymi przykrywkami.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów: