Komentarze 21
 • Katolik k
  04.02.2019 18:56
  cos niesamowitego.Tego chyba nikt sie niespodziewal.Ale muzulmanie maja ogromny szacunek do papieza Franciszka za jego postawe wobec uchodzcow.Rowniez muzulmanskich uchodzcow.Milo naprawde milo miec takiego papieza.Tak zyjacego Ewangelia jak kiedys apostolowie...
  • Gość
   04.02.2019 23:37
   bez "uchodźców" ani rusz
  • fakir
   05.02.2019 21:24
   Kto liznął chociaż trochę wiedzy czym jest islam,jakie ma cele,jakie zasady.Kim był Mahomet,a był pedofilem,masowym mordercą i zbrodniarzem oraz złodziejem,ten wie,że deklaracje mahometan są warte spuszczenia w kibel ponieważ najzwyczajniej kłamią stosują takiję .
 • Anda
  05.02.2019 07:14
  Ciekawe, ile będziemy czekać, aż tym "kamieniem milowym" (ukrytym dla niepoznaki w bombie) rzuci przedstawiciel religii pokoju i miłości w imię międzyludzkiego braterstwa oczywiście. Ręce opadają.
  • Bezimienny
   05.02.2019 12:09
   Bezimienny
   Gdy okrada cię złodziej, który jest chrześcijaninem, nie oskarżasz jego religii, prawda? Bo wiesz, ze działał przeciwko przykazaniom. Tu jest tak samo...
   • Katolik k
    05.02.2019 13:22
    Dokladnie.To spotkanie to przelom w stosunkach chrzescjanstwo - islam.Teraz juz nie bedzie tak latwo oglosic "swieta wojne".Oczywiscie taliby z tej czy drugiej strony beda glosno protestowac jednak fundament pokoju juz polozono.
 • Anonim (konto usunięte)
  05.02.2019 07:16
  "Pluralizm i różnorodność religii (...) są wyrazem mądrej Woli Boga." - i papież to podpisał?! Nie jestem teologiem, ale czy ktoś mądrzejszy ode mnie w tych sprawach mógłby mi wytłumaczyć, co to oznacza? Bo jak dla mnie, to po takich słowach np. misjonarze powinni pakować się do domu.
  • vsd678
   05.02.2019 07:41
   Jeśli pluralizm religijny jest wyrazem woli Bożej (a woli Bożej sprzeciwiać się nie wolno), to tak jak pisze Nowyvelario jest to koniec misji. Inne implikacje to 1.Zakaz chrztu przed 18.rokiem życia (nie wolno narzucać religii) 2.Natychmiastowe wyprowadzenie religii ze szkół (jak wyżej) i wprowadzenie religioznawstwa (skoro religie są równe); 3. Zniesienie kar kościelnych za apostazję i rehabilitacja apostazji w ramach promocji pluralizmu religijnego; 4.Komunia Święta dla wszystkich ludzi na świecie 5.Korekta dokumentów SVII mówiących o tym, że pełnia prawdy znajduje się w Kościele Katolickim (nowy paradygmat: pełnia prawdy znajduje się w każdej religii) 6.Oficjalne przeprosiny ze strony Kościoła za 2000 lat głoszenia tezy przeciwnej;7.I niech mi nikt nie mówi, że joga to zło. Jest to wyraz woli Bożej.
   • Gość
    05.02.2019 15:39
    Zakaz chrztu nieświadomych Dz Ap 8, 36n. Religia poza szkołą. Religioznawstwo - po co, dlaczego i z powodu jakiego? Czasy Peerelu minęły. Kary kościelne - to wewnętrzna sprawa Kościoła. "Komunia dla wszystkich" na jakiej zasadzie? Przeprosiny za prześladowania świeckim ramieniem by się przydały.
 • Anda
  05.02.2019 09:48
  Jestem wzruszona na myśl o czekającej nas przyszłości - pełnej pokoju, braterskiej miłości i niezagrożonego klimatu. Wierzę (i aż mam dreszcze od tych emocji), że po tej deklaracji zniknie państwo islamskie, a Asia Bibi może spokojnie wrócić do Pakistanu. Nie mogę się doczekać, gdy nikt już nie będzie wypaczał nauczania religijnego, zwłaszcza tego o islamie. Bedzie super. Taki komentarz lepszy, Redakcjo?
  • Bezimienny
   05.02.2019 12:13
   Bezimienny
   Anda... Doskonale wiesz, że różne takie deklaracje niekoniecznie mają wpływ na zachowanie konkretnych ludzi. Np. istnienie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka nie sprawiło, ze zaraz wszyscy je szanowali. Ale to jest wyznaczenie kierunku. To jest to, ku czemy przywódcy chca zmierzać. W tym wypadku wielki autorytet Kościoła katolickiego i sunnitów.

   I myślę Anda, że mniej by było zła w świecie, gdyby i takich wypowiedzi jak Twoje było mniej. Bronić najsłuszniejszych nawet spraw też trzeba umieć bronic z taktem, by nie zaogniać. Niestety, wielu ludzi tego nie umie i co gorsza, nie rozumie. A ja nie znam nikogo, kto by zmienił swoje postępowanie pod wpływem połajanek. To raczej miłość, mówienie prawdy w miłości, przemienia ludzkie serca....
 • Chrześcijanin
  05.02.2019 10:15
  "Pluralizm i różnorodność religii (..)" są wyrazem pychy człowieka i utraty smaku w części następców apostołów. - Mojżesz jak zszedł z Góry Synaj i roztrzaskał ze wzburzenia tablice - chyba miał inne zdanie niż obecny Papież. Święci w Kościele Katolickim, którzy oddali swoje życie za wiarę wiedzieli Kto jest drogą prawdą i życiem.
 • thebodzio
  05.02.2019 13:25
  Boże Święty! A cóż to za herezje?

  Trzeba się więcej modlić…
 • tomak
  05.02.2019 15:49
  "Na zakończenie konferencji papież i wielki imam Al-Azharu podpisali dokument „Braterstwo między ludźmi dla pokoju na świecie i wspólnej koegzystencji”." WSPANIALE!! Tylko jak to pogodzić ze słowami profesorki muzułmańskiej Suad Saleh z tego samego kairskiego uniwersytetu, na którym pracuje ów wielki imam. Otóż pani profesor muzułmańska powiedziała w wywiadzie dla telewizji Al-Hayat tak: „Kobiety, które są jeńcami wojennymi to „te, które są twoją własnością’. Aby je upokorzyć, stają się własnością dowódcy armii lub [innego] muzułmanina, a on może uprawiać z nimi seks, tak jak uprawia seks ze swoimi żonami”.
 • MAriusz
  06.02.2019 09:17
  Papież Franciszek niedługo po swoim wyborze w Wielki Czwartek udał się do więzienia i obmył nogi muzułmańskim więźniom. Teraz ta deklaracja zakładająca chyba akceptację islamu jako jednej z dróg do Boga... Papież ma jakąś słabość do tych muzułmanów..
 • gosc
  06.02.2019 09:30
  Czyli papież Franciszek dał sie zrobić w bambuko, muzułmanów nie obowiązuje dotrzymywanie umów wobec "niewiernych"
 • Bezimienny
  06.02.2019 13:15
  Bezimienny
  Słabość papieża Franciszka do muzułmanów, dał się zrobić w bambuko.... Czy wy ludzie myślicie, że oni podpisali umowę kupna sprzedaży samochodu czy co? Co traci Kościół katolicki przez wsparcie działań na rzecz pokoju, przez wskazanie, ze Boga nie można używać do usprawiedliwienia przemocy, przez podkreślenie praw kobiet? To wszystko jest źle, bo podpisane wspólnie z muzułmanami? A czyż nie jest to zgodne z nauczaniem Kościoła? Z którego punktu nauczania Franciszek zrezygnował?

  Ręce opadają na taką ślepotę...
  • r
   09.02.2019 06:31
   Właśnie, ręce opadają. Pozwolę sobie zacytować księdza Delurskiego:
   "Czytałem komentarze jak to ostatnia deklaracja Franciszka i imama Al-Azhar jest przełomowa!
   Spieszę zatem donieść, że imam Al-Azhar to rektor szanowanego przez część muzułmanów (sunnitów) uniwersytetu, bez żadnej władzy zwierzchniej. Zupełnie nie ma tu więc równości osób i nadziei na powodzenie. To jakby Trump podpisał deklaracje z rektorem UJ i nazwać to nadzieją na szczęście ludzkości."
 • Raidis
  29.05.2019 19:38
  https://rorate-caeli.blogspot.com/2019/05/de-mattei-most-terrible-schism-world.html?fbclid=IwAR386Dnnth7arZ1dQsM5K0WTjAzbKzp3pe4a_ByrQyCViNcx6qIZFFSzxgk&m=1#more
 • gallia
  30.09.2019 16:40
  LLLUDZIEEE! CO Z WAMI? Oni rozmawiali o oczywistych oczywistosciach. Wstydem naszej cywilizacji jest to, ze dwoch powaznych gosci zajmuje sie tym czego wszyscy powinni byli nauczyc sie w piaskownicy. Serio macie problem z wolnoscia wyznania. Nawet Chrystus (wlasciwie przede wszystkim On, NIKOGO nie zmuszal do niczego)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg