Komentarze 18
 • m
  18.02.2019 15:50
  Czy ktokolwiek kiedykolwiek zaproponował hipotezę, że Holokaust był karą bożą, jak wiele razy w czasach biblijnych.
  • Gość
   18.02.2019 16:13
   tak, oczywiście, Rudolfa Hoessa i innych niepotrzebnie ukarano, przecież wykonywali wolę bożą. Rok temu redaktor Franciszek Kucharczak ogłosił, że ofiary Hitlera czy Stalina same sobie są winne, bo zlekceważyły jakieś objawienia
  • Dremor
   18.02.2019 16:41
   Hipotezę holokaustu jako "kary bożej" zaproponowali Świadkowie Jehowy w swoich rozważaniach i odrzucili ją jako błędną.
  • Sas
   18.02.2019 17:07
   Święta racja a powiedz to Izraelczykom to cię zlinczują. A ogólnie to widać braki w historii którą oni znają,czysta niewiedza. Pozdrawiam
 • Wojciech
  18.02.2019 16:47
  Tak ujęte stwierdzenia relatywizują deportacje żydòw z krajòw zachodnich realizowanych przez m.in Francuzòw, Hole dròw. Amerykanie też wiedzieli o zbrodniach informowani przez polskich kurieròw. Sami żydzi w jednostkach policji pomocniczej swoich wspòłbraci spędzali do wagonòw. Na koniec nieszczęść nie doznawali wyłącznie żydzi. Mòj Ś.P. Wujek też został zagazowany. Po wojnie znaczna część urzędnikòw pochodzenia żydowskiego z aparatu bezpieczeństwa skazywała patriotòw na najwyższe kary w tym kary śmierci.
 • robak
  18.02.2019 17:33
  zastanawiam się co jeszcze w polszcze robi ambasador izraela - przeca on powinien być już wydalony jako persona non grata - tak jak powinna być zamnknięta ambasada izraela w polsce do czasu odwołana i przeproszenia strony polskiej . proste jak budowa cepa . pozdrawiam
 • Sam podział
  18.02.2019 17:46
  na "sprawiedliwych" i zapewne pozostałych niesprawiedliwych jest błędny i szkodliwy. Jak można oskarżać kogoś, którego życie i życie jego rodziny również było zagrożone śmiercią, że nie poświęcił swojego życia i życia bliskich dla ratowania obcych skoro wg prawa żydowskiego sami Żydzi mieli obowiązek ratować własne życie nawet kosztem innych i to robili. Judenraty (Rady Żydowskie) kolaborowały z Niemcami i wysyłały swoich rodaków na śmierć, a policja żydowska, jak mówili świadkowie, była brutalniejsza od niemieckiej, co nawet nie tłumaczy tego prawa.

  W Yad Vashem nie ma "sprawiedliwych" Żydów. Dlaczego? Odpowiedź udzielił sam Yad Vashem "Może to być emocjonalnie szkodliwe i doprowadzić do niesprawiedliwej oceny Żydów, którzy nie postępowali jak należy. Takie posunięcie byłoby niesprawiedliwością i mogłoby obrazić samych ocalałych z Holokaustu" Takie podejście zakłada że jedynie Żydzi w czasie IIWŚ byli eksterminowani i jedynie Żydom należała się pomoc. Polaków można obrażać, pomawiać o kolaborację, nawet jeśli były tylko pojedyncze przypadki jednostkowej kolaboracji, nie było kolaboracji instytucjonalnej, czy oskarżać o wyssany z mlekiem matki antysemityzm i nikogo nie obchodzi, że Polacy w okupowanej przez Niemców Polsce tak samo podlegali planowej eksterminacji, wyniszczeniu jak naród żydowski i to od samego początku wojny.

  Sami Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata to jest jedynie niewielka grupa osób zgłoszonych i zatwierdzonych przez Żydów. Skala pomocy niesiona Żydom był dużo większa, o wielu przypadkach nigdy nie dowiemy się, bo wielu pomagających zginęło/już nie żyje, a duża część tych którzy pomagali nie chwaliła się tym gdyż robiła to z potrzeby serca, a nie dla sławy.
 • w tym sedno
  18.02.2019 18:05
  nie zapomnimy i nie przebaczymy - przebaczamy i prosimy o przebaczenie. Słowa oddają sedno różnicy miedzy narodami
 • Bez żadnego trybu
  18.02.2019 18:54
  Co z policją żydowska wspolpracującą z Niemcami (nie piszę "nazistami", bo Niemcy zapłacili za takie mówienie tylko Żydom wedle stosownych umów) , co z Zydami handlującymi innymi Żydami, co z Zydami obslugującymi krematoria np w Stutthof. O tysiącach morderców z żydo-komuny nie wspomnę. Co wyssali i z kogo/czego? W tym tygodniu każdy mógł zrozumieć jak Żydzi budują antysemityzm i jak go pozniej "zwalczają". To jak towar, podaż i popyt. To jedyne spoiwo panstwa Izrael. Palestynczykow tez zdaje sie okradli (nawet z upraw pomaranczy) i od razu mieli wrogow pod ręką. Czy nie ma tam 10 sprawiedliwych, którzy krzykną "Przestańmy kłamać!" ? Serio? Kolejna Sodoma?
 • tantkiewicz
  18.02.2019 19:24
  Mt 28,11-15 Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu». Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego.
 • Jo
  19.02.2019 04:18
  W latach 20tych, wujek papieża Benedykta XVI napisał książkę o stosunkach niemiecko-żydowskich. Pisał o żydowskiej lichwie, i wszelkiego rodzaju bezprawiu, a także o bezradności Niemców wobec tego zła. Napisał też, że czara goryczy się przebrała, że jeśli tylko znajdzie się wódz, użył słowa Fuhrer, który poprowadzi Niemców na Żydów, to Niemcy za nim podążą. Te słowa stały, jak wiemy, się faktem w czasie 2WŚ. I mogą się stać faktem ponownie, bo sytuacja jest podobna, i ludzie w różnych krajach mają już dość, np. żółte kamizelki we Francji, ale też coraz więcej Amerykanów. Warto, żeby ktoś tę książkę pana Ratzingera przetłumaczył.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg