• lukasingod
    26.01.2020 11:22
    Z tej treści wynika, że Bóg Żydów i Chrześcijan jest inny od boga Islamu. Cóż z tego wynika? Demony też wierzą lub nawet wiedzą, że jest jeden Bóg, czy przez to są naszymi braćmi? Dalej, któż więc jest bratem, czy nie ten, kto uwierzył i przyjął jedynego Boga i Pana Jezusa Chrystusa i jest mu posłuszny? A może wszyscy ci, którzy wierzą w jakiegoś boga, byle jednego i czynią jakąś wolę, tylko nie Tego Prawdziwego?
  • teofanes
    26.01.2020 15:48
    W powyższym tekście ani razu nie padła prawda fundamentalna (doktrynalna), której nie uznają muzułmanie, że oni NIE uznają Pana Jezusa Chrystusa jako BOGA. Jest dla nich jednym z proroków i to mniejszym od Mahometa. Tym bardziej nie przyjmują prawdy, że zbawienie każdego człowieka jest możliwe TYLKO przez Pana Jezusa. Oni mają jakiegoś jednego boga, chrześcijanie mają Boga w Trójcy Jedynego. To jest przepastna różnica, której żadne ekumeniczne umizgi i podchody nigdy nie zdołają zatrzeć. Można nawiązywać z muzułmanami jako ludźmi kontakty, rozmawiać, poznawać się, NIE WOLNO natomiast mieszać doktryn w imię jakiegoś rzekomo monoteistycznego podobieństwa. Nie ma żadnego podobieństwa, a jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, okłamuje innych, niezależnie od tego czy jest duchownym czy świeckim.
    • Gość
      27.01.2020 08:19
      No chyba że okaże się, że teologia chrześcijańska popełniła jednak błąd utożsamiając Jezusa z Nazaretu - Mesjasza z Bogiem. W gruncie rzeczy idea boskiej Trójcy jest absolutnie obca judaizmowi (a historyczny Jezus był wyznawcą judaizmu), za jest to dość powszechna w wielu religiach pogańskich. W gruncie rzeczy Mahomet chciał uczynić z objawienia judaizmu religię uniwersalną (nie nacjonalistyczną, jaką w istocie była), przejmując dziedzictwo judaizmu i chrześcijaństwa, a jednocześnie oczyszczając chrześcijaństwo z teologicznych naleciałości pogańskich. Tak to przynajmniej widzi islam, i nie wydaje mi się, by była to wizja całkowicie absurdalna.
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg