Komentarze 2
 • pawro
  14.06.2013 22:12
  Ludność świata stała sie bardziej religijna- super, ale na końcu jest o eksplozji wspólnot charyzmatycznych i zielonoświątkowych. To dobrze czy źle? A jeśli źle, to co my katolicy możemy zrobić, by było inaczej?
  • nika
   15.06.2013 10:12
   Czyżbyś bał się charyzmatyków? Każdy katolik, każdy chrześcijanin powinien być charyzmatykiem, bo powinien zauważać całe mnóstwo darów (=charyzmatów) jakimi Bóg obdarza go dla służy innym i rozwoju wspólnoty Kościoła.
   Myślę też, że - paradoksalnie - cały ten ogromni rozwijający się nurt new-agowski to też dowód na wzrastającą religijność ludzkości. Ludzie czują, że są spragnieni, że doczesność im nie wystarcza, tylko nie mają pojęcia, gdzie szukać, albo wydaje im się, że wiedzą i tam brną. To nasza (i nie tylko nasza) rola pokazywać - którędy droga, albo raczej - KTO jest Drogą i dokąd, do KOGO. I właśnie m.in. po to każdy chrześcijanin musi być otwarty na charyzmaty. To taka "oczywista oczywistość"
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg