Komentarze 33
 • Gość Teresa
  19.08.2016 16:53
  W tym roku Ramadan skończył się 6 lipca i świeto Eid Al Fitr było właśnie w lipcu. We wrzesniu bedzie święto Eid Al Adha. To niby nieduży błąd ale rażący w artykule o muzułmanach takie dane powinny być prawidłowe. Pozdrawiam.
 • Gość
  19.08.2016 19:57
  ja bym zaproszenie przyjal.Dlaczego? Dlatego,ze muzulmanie czcza tego samego Boga Abrahama co my.A wiec uczczenie tego Boga nie jest balwochwalstwem.Muzulmanie czcza Boga Abrahama czyli rowniez naszego w sposob niepelny bo i niepelne i klamliwe "objawienie" otrzymali na jego temat.Jednak czcza i chca czcic i nic nie stoi na przeszkodzie aby otrzymywali dalsze objawienie przez nas chrzescjan.Tu kazdy chrzescjanin otrzymuje role do wywiazania sie.Kazdy muzulmanin jesli tylko jest uczciwy wczesniej czy pozniej zauwazy,ze zarowno jego jak i nasz Bog nie zna klamstwa a skoro tak to islam jest w bledzie.I nie nalezy muzulmanom zamykac drogi do poznania "prawdziwego Boga" w imie falszywej poboznosci. Zanim rzucicie sie krytyka przypomne historie sw.PiusaXIII i rabina Rzymu.Patrzac i oceniajac czyny tego papieza w czasie II WS glowny rabin Rzymu uznal,ze chrzescjanstwo jest blizej Boga niz Zydzi i publicznie dajac swiadectwo przyjal chrzest.
 • Gość Jan
  19.08.2016 22:20
  Jak można iść do meczetu i modlić się nie do Boga Jedynego w Trójcy Świętej , to bałwochwalstwo. Jeżeli Muzułmanie sami chcieli przyjść na nasze msze to ok. to był ich pomysł, a raczej manipulacja aby Chrześcijanie przyszli w zamian do meczetu. Islam dopuszcza kłamstwo jakim było Ich uczestniczenie we mszy świętej, u nas jest to grzech. Gdzie byli nasi księża , biskupi gdy dopuszczono do tej podłej manipulacji. Mam nadzieję że biskupi i papież nie zgodzą się na to, bo czemu Muzułmanie w krajach arabskich nie przychodzą do kościołów modlić się z Chrześcijanami, przepraszam zapomniałem że je kazali zburzyć, lub nie pozwolili budować.
  • Gość
   20.08.2016 06:33
   Gosc Jan a kto ci powiedzial,ze Bog Abrahama,ktorego czcza rowniez muzulmanie to Bog nie Trojcy Jedyny? Przeciez Bog odwiedzajacy Abrahama pod debami Mamre jednoznacznie pokazuj siebie jako trzy osoby.
   • GośćTom
    20.08.2016 09:04
    Chrystus powiedział "jam jest drogą",a Mahomet jest dokładnym przeciwieństwem. Nie sądzę że gwałtem i rozbojem prowadzi się ludzi do zbawienia.
   • Gość
    20.08.2016 19:00
    Tom a po co w to mieszasz Mahometa? Boisz sie,ze stracisz wiare jak uczcisz Boga Abrahama?Czy Bog Abrahama to rowniez nie Jezus?
   • Gość Tom
    20.08.2016 22:57
    Nie zakłamuj rzeczywistości oni wierzą że będą zbawieni gdy będą naśladować Mahometa. Czyny Mahometa i naśladowców nie kierują do Boga a wręcz przeciwnie. Bóg Abrahama to Jahwe, Bóg Ojciec, a Chrystus narodził się 2000 lat potem, więc Abraham nie mógł się modlić do Chrystusa, Poczytaj o Chrystusie a odstąpisz od Islamu , czego Ci życzę.
   • Gość
    21.08.2016 18:48
    muzulmanie modla sie tylko do Allaha a nie do Mahometa.Mahomet byl zwyklym oszustem,morderca,pedofilem,klamca i o tym nie potrzeba nikogo przekonywac.A Koran to stek sprzecznych ze soba bzdur,ktore latwo udowadniac.Jednak Bog,ktorego glosil Mahomet to ten sam Bog co nasz.Gdybys czytal Biblie nie robilbys tak kardynalnych bledow."Zanim Abraham stal sie Ja Jestem" przeciez to sa slowa samego Jezusa.Pod debami Mamre objawia sie,przychodzi do Abrahama Bog w postaci trzech osob.Abraham natychmiast w tych trzech osobach rozpoznaje( jednego) Boga.Oryginalny tekst nie pozostawia do tego zludzen.Jednak Zydzi nie mogli sobie z tym poradzic i troszeczke sfalszowali tekst oryginalny a tlumacze na jezyki narodowe rowniez z tym tekstem nie potrafili sobie poradzic i dlatego w kazdym tlumaczeniu brzmi on nieco inaczej i tekst jest sprzeczny.Najlepiej siegnac jest do tekstu starozytnego i wszystko robi sie wtedy latwe bo wiadomo o co chodzi.U Abrahama jako Bog byly trzy osoby a wiec musial byc i Syn czyli Jezus.Jesli muzulmanie modla sie do Boga Abrahama czy chca czy niechca modla sie rowniez do Jezusa i do Ducha Swietego choc niechca o tym wiedziec.Zreszta Zydzi tez niechca o tym wiedziec....chrzescjanie poprostu otrzymali pelnie objawienia i potwierdza to nawet ST.Gdyby nie bylo Ewangelii tekst Biblii nadaje sie do kosza bo jest sprzeczny.To dopiero Ewangelie czynia go spojnym i logicznym.
   • GośćTom
    21.08.2016 20:43
    Powiedz to co napisałeś o Mahomecie i Koranie Muzułmanom, a przekonasz się o ich wierze, wierzą w Allacha ale naśladując Mahometa, wierzą że Mahomet wstawia się za nich u Allacha i niestety nie wierzą Jezusa zmartwychwstałego uważają że po prostu był prorokiem i śmiertelnikiem. Abrahamowi ukazał się Bóg rzeczywiście poznał jednego w trzech ale dalej okazuje się że pozostali dwaj to aniołowie , a twierdzenie że wtedy u Abrahama musiał być z Bogiem Jezus to herezja. Chrystus powiedział -przyjdą po mnie fałszywi prorocy- i takim był Mahomet. Dopóki będą go czcić nie ma sensu wspólna modlitwa chyba że ktoś chce być męczennikiem.
   • Gość
    22.08.2016 06:23
    Tom.Jezus to Bog odwieczny.Zalecam uwazne przeczytanie historii z Mamre i Sodomy.Biblii nie mozna czytac bezmyslnie bo popada sie w absurdy..To co napisales wlasnie jest herezja.
   • Gość
    22.08.2016 21:22
    moze pokrotce wyjasnie bo jako katolik napewno biblii nie czytasz.Pod debami Mamre pojawia sie Bog jako trzy osoby.Abraham nie rozdziela tych osob i nie oddaje poklonu jednej ale wszystkim trzem jako jednemu Bogu i zaprasza usilnie na goscine do siebie.Bog mowi mu,ze osobiscie udaje sie do Sodomy aby sprawdzic czy oskarzenia przeciwko temu miastu sa sluszne.I Bog udaje sie do Sodomy jednoczesnie pozostajac z Abrahamem.Biblia mowi,ze do Sodomy ida dwie osoby.Jedna jednak zostaje.Teraz robi sie problem.Jeden Bog a trzy osoby jak z tego wybrnac? Ano tlumaczy sie,ze te dwie osoby to anioly tylko jaka plec ma aniol skoro mialo dojsc do homoseksualizmu w Sodomie?Co ze spojnoscia tekstu?Wprowadzajac "aniolow" tekst staje sie bezsensowny,sprzeczny.Rozne przeklady roznie to podaja jednak gdy siegnie sie do tekstu oryginalnego to mowi on o osobach zdarzajacych do Sodomy "oni".A wiec ani mezowie ani anioly..."oni" czyli Bog.Problem dla Zydow bo z tekstu jednoznacznie wynika,ze do Abrahama przyszlo trzech Bogow! Noproblem ale nie dla chrzescjan bo dla nich jest oczywiste zgodnie z objawieniem Jezusa,ze Bog to Trojca czyli 3 osoby jako Bog.I tez nie jest to juz tajemnica odkad zaczeto w podstawowce nauczac zbiorow nieskonczonych.Od tego momentu natura trzyosobowego Boga przestala byc tajemnica i jest jasna nawet dla dziecka. I ono doskonale rozumie,ze jesli trzy osoby sa wszechmocne tym samym sa jedna natura i pomimo,ze trzy sa jednym Bogiem bo kazda kazda ogarnia soba.Co czyni jeden czynia pozostale dwie bo sa zwiazane wszechmoca.Nie mozna czcic jednego nie czczac pozostalych dwoch czy zaprzaczac jednemu nie zaprzeczajac pozostalym dwom osobom. Jesli wiec Zydzi i muzulmanie czycza Boga Abrahama to czy chca czy nie czcza cala Trojce.
   • Gość Tom
    24.08.2016 23:08
    Nie wiem czemu tak manewrujesz oskarżając mnie , więc powtórzę jeszcze raz wierzę w Boga w Trójcy Świętej, nie odmawiam nikomu zbawienia(zakłamanie z twojej strony) uważam że nawet Indianin i Eskimos jeśli byli dobrymi ludzi staną przed Bogiem po śmierci to maja szansę dostać zbawienie natomiast to że ktoś czyta Pismo Święte a a nie jest dobrym człowiekiem nie gwarantuje mu zbawienia. Proszę nie twórz nowej wersji Biblii mówiąc że Jezus odwiedził Abrahama . Poza tym rozmowa dotyczy czy chrześcijanie mogą modlić się w meczecie - uważam że nie powinni chyba że będą mogli głosić w meczecie prawdę o Chrystusie bo wbrew temu co mówisz Muzułmanie modlą się do Allaha poprzez jego sługę Mahometa.
   • Gość
    25.08.2016 12:43
    Tom nie wiadomo czyja modlitwa jest lepsza.Jak masz chwile czasu to zerknij sobie na "Catalina Rivas tajemnica mszy swietej" tam bardzo dobrze przedstawione sa modlitwy katolikow i ich wartosc. Natomiast jesli muzulmanie czcza Boga Abrahama to czcza Trojce pomimo,ze tego nie wiedza.Bog jako Trojca przestawia sie juz na pierwszej stronie Kr a mimo to Zydzi i o tym nie wiedza.A muzulmanie jak kazdy czlowiek,bo kazdy z nas jest dzieckiem Boga maja takie samo prawo modlic sie w kosciele jak i chrzescjanie.Choc nie zwalnia ich to od zachowania kultury i szacunku do miejsca kultu.Jesli immam dostal pozwolenie od wladzy koscielnej na publiczne modly przed oltarzem to Tobie nic do tego bo od tego jest biskup miejsca i wie co czyni.
   • Gość
    25.08.2016 12:55
    Tom Jezus to druga osoba Boska.Jesli Bog byl u Abrahama byl tam Jezus i Ojciec i Duch Swiety.Tekst Gen 18 nie daje zadnych watpliwosci.
   • Gość Tom
    28.08.2016 12:34
    Przedstaw choć cześć Starego Testamenty gdzie jest syn Boży imieniem Jezus , dokonujesz uogólnień bo Bóg był i jest Trójcą ale Syn Boży ofiarował się za nas i przyjął imię Jezus dopiero 2000lat temu. Następnie żaden imam nie słyszałem żeby jak do tej pory dostał pozwolenie na swoje modły od biskupa w Kościele Katolickim , a przy podejmowaniu tej decyzji na pewno będą prosili Ducha Świętego o pomoc, gdyż wielu katolików z uwagi o swoje zdrowie i życie może wtedy nie przychodzić na Mszę Św., nie możesz nakazać ludziom aby byli męczennikami ani Ty ani biskup, każdy ma wolną wole.
  • Gość Tom
   24.08.2016 20:08
   Wijesz się jak wąż raz mówisz że Chrystus odwiedził Abrahama innym razem zarzucasz mi nie czytanie biblii, lub dorzucasz żydów do tematu a przecież żydzi to starsi bracia w wierze . Powtarzam jeszcze raz robisz herezję. Jesteśmy od 2000 lat chrześcijanami za sprawą Chrystusa i On jest tajemnicą naszego zbawienia , to nic że modlą się do naszego boga Muzułmanie, nie czyni to z nich chrześcijan , muszą się zmienić , czemu nie uznają dziesięciu przykazań bożych - Mojżesza uznają jako proroka a przykazań już nie. mówisz że nie czytam Biblii , czasem czytam ,może mało- Nowy Testament bo to jest dla chrześcijan najważniejsze , życie , śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa . Muzułmanie mogą się modlić do Boga naszego nazywając go Allachem ale co z tego jak nie uznają go w trzech osobach , poza tym sam Jezus powiedział że jest drogą i bramą i tylko przez Niego można wejść do królestwa Bożego. A dodatkowo nie ufam ludziom którzy zapisane w swojej świętej księdze że mogą okłamywać innych i udawać że modlą się do ich boga w celu rozszerzenia islamu na cały świat . Co do pogardy jaką dążysz katolików - to chyba nie jesteś katolikiem.
   • Gość
    24.08.2016 20:32
    a co z Ojcem i Duchem Swietym?Uznajesz tylko Chrystusa? Nie uwazasz,ze wynosisz sie ponad Boga odmawiajac muzulmanom zbawienia?Zydom rowniez? A co Ci do tego jesli On zechce ich rowniez zbawic?Za codzienne czytanie Biblii masz gwarantowany odpust zupelny wiec czy jest lepsza modlitwa niz Slowo Boga?Przeczytales juz historie spotkania Abrahama z Bogiem? I nie bylo tam Jezusa?
   • Gość Tom
    25.08.2016 09:55
    Nie wiem czemu tak manewrujesz oskarżając mnie , więc powtórzę jeszcze raz wierzę w Boga w Trójcy Świętej, nie odmawiam nikomu zbawienia(zakłamanie z twojej strony) uważam że nawet Indianin i Eskimos jeśli byli dobrymi ludzi staną przed Bogiem po śmierci to maja szansę dostać zbawienie natomiast to że ktoś czyta Pismo Święte a a nie jest dobrym człowiekiem nie gwarantuje mu zbawienia. Proszę nie twórz nowej wersji Biblii mówiąc że Jezus odwiedził Abrahama . Poza tym rozmowa dotyczy czy chrześcijanie mogą modlić się w meczecie - uważam że nie powinni chyba że będą mogli głosić w meczecie prawdę o Chrystusie bo wbrew temu co mówisz Muzułmanie modlą się do Allaha poprzez jego sługę Mahometa.
 • Gość
  19.08.2016 22:23
  Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną... i tyle w temacie
 • Gość Jędrzej
  19.08.2016 22:42
  A co z przykazaniem: Nie będziesz miał bogów cudzych przedemną
 • dziękialenie
  19.08.2016 23:21
  Kiedy ja bardzo jestem przywiązany do swojej głowy.
 • Siloam
  20.08.2016 00:12
  Allah to nie nasz Bóg. Jezus to nie Issa, Abraham to nie Ibrahim a Mojżesz to nie Musa. Wszystko to karykatury prawdziwych postaci. Nie dajcie sie robić w balona!
 • Gość
  20.08.2016 10:12
  Litosci!!!! Gdzie pierwsze przykazanie? Jeśli nasz Bóg jest prawdziwy (a jest!!!), to wycieczka będzie aktem bałwochwalstwa. I niczym więcej. Modlitwa skierowana do kogo? Sprawa jest banalna: póki wyznawcy islamu są w mniejszości, dopóty pełna ręka korzystają z przywilejów demokracji. Demografia zapewni im za trzy, cztery pokolenia demokratyczną większość. Wówczas skończymy jak Koptowie w Egipcie (wariant optymistyczny), lub będzie to Arabia Saudyjska (wariant najprawdopodobniejszy). I tyle w temacie.
  • Gość
   20.08.2016 18:55
   chcialbym ci przypomniec,ze Allah to Bog Abrahama.A skoro tak to muzulmanie czcza tego samego Boga co chrzescjanie i nie zachodzi przypadek balwochwalstwa.
 • Krzysiek
  21.08.2016 18:56
  >>Chcemy siłą dialogu obalić mur lęku - wyjaśnił Aodi.<< Tam gdzie muzułmanie są w mniejszości są jacyś pokojowi, ALE gdzie są większością DLACZEGO "dialog muzułmański" zmusza CHRZEŚCIJANKI do konwersji?
 • Gość niedzielny
  21.08.2016 19:07
  gościu.pl - wróćcie do dawnej wersji komentarzy; te obecne są nieczytelne, czcionka zbyt blada, mało ich widać na stronie, trzeba przewijać.
 • Gość
  22.08.2016 22:13
  Świetna akcja. Z miłą chęcią skorzystam z takiej możliwości gdy będzie to organizowane w Polsce.
 • Gość
  22.08.2016 22:20
  Drodzy komentujący, uszanujcie proszę wiarę innych ludzi, w tym przypadku muzułmanów, oraz ich gest. Chcecie ich nawracać? Ok, ale nie krytyką, krzykiem, złością. Nawracajcie tak jak Jezus to robił.
 • AMP
  25.08.2016 13:17
  Ja rozumiem nadstawianie drugiego policzka, ale dlaczego reklamujecie smiertelnego wroga chrzescijanstwa nie jestem w stanie zrozumiec.
 • Gość
  07.09.2016 13:35
  Zapraszają do meczetów...żeby poczęstować bomba;)
 • Gość
  09.09.2016 00:39
  To świetna i dobra inicjatywa.Piękne zaproszenie......natomiast w tekscie artykułu jest poważny błąd....teraz tj 12 .10. br rozpoczyna sie święto ofiarowania Eid al Adha..będzie obchodzone przez 4 dni; natomiast święto Eid al Fitr jest rzeczywiście uwieńczeniem Ramadanu,- miesiaca postu, w tym roku miało miejsce w lipcu ..trwa 3 dni . Należało by to sprostować w tekście artykułu!!!!! . A po za tym wierzmy w ludzi i ich dobre intenncje. :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg