Komentarze 6
 • kskiba19
  25.01.2018 21:25
  " My się nie obwieszamy bombami i nie wysadzamy wśród Palestyńczyków" - już nie. Ale w początkach Państwa Izrael i tuż przed to bywało, bywało. Niemcy by się nie powstydzili.
 • as
  26.01.2018 01:13
  Takich stolic Boga, w świecie, jest mnóstwo... ..tylko że Żydzi, to krzykliwy naród, zresztą w całej Syrii jest podobnie, bo Syria, to nie państwo, tylko tak jak słowiańszczyzna, region, zamieszkały przez ludy semickie - azjatyckie. To nie Grecy tłumaczyli ich Biblię, tylko 70-ciu wysoko postawionych uczonych żydowskich, robiło to na zlecenie, przez długi czas, za sowite wynagrodzenie. Słowo "Bóg" - należy tłumaczyć raczej jako geniusz... ..herosi zakładali miasta. Królowie - to wodzowie. ..a słowo Pan, raczej , w powiązaniu z Bogiem, to wytwór fantazji ludzi, którym w głowie się nie mieści pojęcie Stwórcy. Pan Bóg, to synonim bałwana... prawidłowo raczej Pan, Bóg twój, ale "pan" - raczej w rozumieniu władzy nad wszystkim... ..czytaj Biblię powoli i ze zrozumieniem.... .nie śpiesz się...jak ją masz, to ci jej nikt nie zabierze.. ..i nikt ci jej nie pomoże zrozumieć.
  • Gość
   31.01.2018 12:19
   "70-ciu wysoko postawionych uczonych żydowskich, robiło to na zlecenie, przez długi czas, za sowite wynagrodzenie" to tylko legenda "Pan Bóg, to synonim bałwana" co takiego?
 • proroknapustyni
  29.01.2018 16:54
  Świetny artykuł. Pod koniec czasów dowiemy się dlaczego Jerozolima jest stolicą Boga. Naprawdę do niczego nie jest mi to potrzebne. Już dzisiaj możemy się za to przekonać i doświadczyć, dlaczego Polska jest Boga Ojczyzną. Nastanie czas, że naród mój stanie na czele Narodów Odnowionych. Zaniesiemy Chrystusa światu całemu.
  Odnośnie jeszcze do tego wspólnego DNA. Podobno z hebrajczykami mamy wspólne biblijne korzenie. Pozostali w relacji do Boga w modlitwie na poziomie psalmów, typu i słowami „Panie ratuj”. Dokonał tego Syn Boży oddając za nas, dla naszego zbawienia życie na krzyżu. Modlitwa psalmu została spełniona. Nie jednak na wyobrażenie samych Żydów. Nie moja wina inny obraz Boga mają, czy też wymyślili sobie. Bo? Tak im łatwiej. Pozostać w stanie wyczekiwania. To do niczego nie zobowiązuje. Bóg Jahwe, Duch niedostępny i niepojęty, rytualny płacz, nieustanne narzekanie i wyczekiwanie na coś, co i tak spełnione być nie może. Bo? Już wypełniło się. Łatwiej egzystować pod ścianą płaczu odmawiając psalmy i rytualne lamentacje, aniżeli uhonorować Chrystusowy Krzyż.
 • Jaś
  29.01.2018 18:39
  Kwestia, dlaczego Bóg objawił się akurat w tym , a nie w innym miejscu i w tym, a nie w innym czasie jest tajemnicą. Był to prawdopodobnie najlepszy wybór. Mógł przecież objawić się Chińczykom, Aborygenom lub Indianom. Ale zrobił tak, jak zrobił. Kto wierzy Kościołowi, przyjmie to za wybór Boga i tyle.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.