Komentarze 9
 • AA
  31.03.2018 13:34
  Jan Paweł II do Żydów w synagodze rzymskiej: "Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i - można powiedzieć - naszymi starszymi braćmi".
 • Helenka
  31.03.2018 15:16
  Chwala Panu! Dziekuje Panstwu za to swiadectwo.
 • teo
  01.04.2018 10:05
  > Podczas II Soboru Nicejskiego w 787 r. zabroniono wszystkim Żydom, w tym Żydom wierzącym w Jezusa, m.in. obchodzenia szabatu i praktykowania swoich obyczajów ...

  Kościół od zawsze nauczał, że praktykowanie fałszywych religii, pogaństwa, islamu, czy judaizmu, jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem. Pierwsi chrześcijanie umierali, bo nie chcieli brać udziału w fałszywym kulcie bóstw pogańskich, który, jak mówi Septuaginta, jest kultem demonów.

  Z tych samych powodów, chrześcijanie nie mogą uczestniczyć w kultach judaizmu, który w swojej istocie polega na odrzuceniu Chrystusa. Kościół od wieków naucza, nie tylko sobór Nicejski, czy św. Tomasz z Akwinu, że uczestnictwo w kulcie judaistycznym jest GRZECHEM ŚMIERTELNYM, bo z racji na charakter judaizmu neguje Bóstwo Jezusa Chrystusa. Stąd wielka mądrość w nakazie wyrzeczenia się judaizmu przez Żydów, czy wyrzeczenia się fałszywych bożków ze strony nawróconych pogan.

  > Ludzie ... potrzebują ... uznania, że On jest Żydem.

  Nie ma takiej prawdy wiary!!! To jest coś, co tych dwoje chciałoby nam bezprawnie narzucić.

  W wywiadzie jest bardzo dużo błędów faktycznych i teologicznych, ale brak miejsca na sprostowanie ich.
 • wujek_Olek
  01.04.2018 16:13
  Chrześcijaństwo na początku było jednym z wielu nurtów Judaizmu, Jezus i wszyscy Apostołowie Żydami. Ewangelie są jak najbardziej zrozumiale dla Żydów, nawiązują bowiem do ich tradycji i interpretacji ST, argumentacja Jezusa jest jak najbardziej rabiniczna. Judaizm szanuje generacje swoich nauczycieli, późniejsze generacje nie obalają nauczania wcześniejszych, dlatego przetrwał. Niestety nie mógł sie pogodzić z obecnością "Greków" w swojej plemiennej wspólnocie i ich wygonił z synagog. No i Żydzi nie przyjęli Jezusa Chrystusa, być może też z tego powodu, że nie wywodził sie z ich arystokracji kapłańskiej, i przemawiał do prostego ludu, którym ta gardziła i gardzi do dzisiaj. Po zburzeniu II. świątyni został spisany Talmud, mniej więcej w tym czasie, kiedy powstały Ewangelie. Podział sie utrwalił. A szkoda. Anegdota z Talmudzie o rabinie Hillelu z generacji przed Chrystusem mówi, że tak odpowiedział na pytanie Rzymianina, co zawiera ST "Masz kochać Boga twego z całym twoim sercem, duszą i silą. A bliźniego twego jak siebie samego. Idź i ucz się".
  • JAWA25
   06.04.2018 10:01
   Słusznie prawicie Wuju, tylko jedna uwaga się ciśnie. Skoro pierwsi chrześcijanie byli Izraelitami, to "Żydzi nie przyjęli Jezusa" jest nadmiernym skrótem. Wg Dz Ap 21, 20 Jakub rzekł do Pawła "Widzisz, bracie, ile tysięcy Żydów uwierzyło", zaś Józef Flawiusz podaje, że gdy arcykapłan kazał ukamienować tegoż Jakuba nastąpiło to wbrew woli faryzeuszy, uważających Jakuba za sprawiedliwego. Widocznie to, że Jakub był chrześcijaninem faryzeuszom nie przeszkadzało.
 • m
  01.04.2018 18:34
  Gdyby nie te żądania 65 czy 300 miliardów dolarów ...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.