Komentarze 10
 • tadeuszogorek
  21.09.2018 13:00
  tadeuszogorek
  Ojej, ktoś rzucił kamieniem w oko. Naturalnie należy natychmiast zorganizować konferencje w Tel Avivie na temat antysemityzmu Polaków, którzy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Tyle, że jestem już zaszczepiony. Czytałem izraelskie gazety podczas nacisków dotyczących ustawy IPN.
 • marek
  21.09.2018 13:41
  zwykły akt chuligaństwa,który,oczywiście,zostanie zgodnie z polskim prawem ukarany. Mogę sobie wyobrazić dramatyczną reakcję prezydenta,gdyby w Polsce do kin chciano wprowadzić film o rabinach żydowskich w Polsce w konwencji "Kleru"; Jakoś prezydent nie oburza się na obrzydliwe ataki na Kościół Katolicki.
 • Piotrr
  21.09.2018 14:44
  Zwykłe chuligaństwo to jest wtedy, kiedy ktoś wybije kamieniem przypadkowe okno. Rzucenie kamieniem w okno synagogi w czasie modlitwy to nie jest zwykłe chuligaństwo, podobnie jak nie jest nim, na przykład, oblanie farbą obrazu czy figury Matki Boskiej. Argumentacja "mamy prawo wybijać okna, bo ktoś zrobił niemiły film i jest nam w związku z tym przykro" jest niezbyt mądra i chyba niezbyt chrześcijańska.
 • Antoni Krawiec
  21.09.2018 16:10
  Najpierw pali się kukłę Żyda i nie ma wielkiego oburzenia, potem msza z kazaniem w którym ks. Międlar powiedział m.in. „Zero tolerancji dla żydowskiego tchórzostwa” i przemarsz ONR ulicami Białegostoku z nacjonalistycznymi hasłami też bez konsekwencji. Czyli jeżeli jest pozwolenie na nienawiść to będzie to się coraz więcej potęgowało. Kto temu jest winny? my wszyscy, bo w tym podzielonym kraju należy do dobrego tonu nienawiść i pogarda do wszystkiego i do wszystkich.
 • sprawiedliwość
  21.09.2018 17:14
  Co za hipokryzja!!! Jedno wybite okno w syngodze, a policja została postawiona na nogi jakby chodziło o masowe morderstwo. Do tego wszystkie media o tym trąbią.

  A z drugiej strony "polski" sąd niedawno skazał na śmiesznie niskie kary ukraińców którzy ciężko pobili Polaków na przejściu granicznym. Zbrodnie ewidentnie na tle nienawiści narodowościowej, ukraińcy wyli, że trzeba wyrzynać Polaków - skąd my to znamy - do tego duże straty materialne, i ... śmieszne wyroki w zawieszeniu, pół roku do roku. A do tego media milczą, w tym oczywiście GN.
  • Andrzej Skulski
   21.09.2018 19:50
   Twój komentarz i Nick pasuje do tej nowej polskiej sprawiedliwości. Jaka by była Twoja reakcja gdyby podczas mszy św. ktoś wybiłby szybę w kościele katolickim. Faszyzm zaczyna się od lekceważenia takich na pozór drobnostek jak zezwolenie na poniżanie innych i nienawiść do wszystkich którzy nie są mojej myśli.
   • tadeuszogorek
    22.09.2018 14:11
    tadeuszogorek
    "Faszyzm zaczyna się od lekceważenia takich na pozór drobnostek jak zezwolenie na poniżanie innych i nienawiść do wszystkich którzy nie są mojej myśli." Czy to jest jakaś nowa definicja fasyzymu? Definicja feministyczna czy z LGTB?
 • Kuba
  22.09.2018 11:59
  W moim kościele wielokrotnie ktoś rozbijał witraże. Proboszcz mówił o tym w czasie Mszy. Rozumiem że prezedent powinien zostać zaangażowany także w ten i każdy inny akt chuligaństwa? Denerwuje mnie parasol ochronny nad Żydami. Aczkolwiek ten wybryk potępiam, kamień mógł kogoś zabić i dlatego sprawca musi odpowiedzieć za niego, to że akurat wybrał synagogę a nie kościół katolicki to już drugorzędna sprawa.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg