Religia a pokój i sprawiedliwość

Wyznawcy judaizmu, chrześcijaństwa i islamu wierzą w Boga, który objawił nam swoją miłość.

„Chwałą Boga jest pokój i sprawiedliwość na ziemi”. Referat pod takim tytułem wygłosił dziś przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” w świętym mieście szyitów Kom w Iranie. Kard. Peter Turkson uczestniczy w zorganizowanej przez tamtejszy ośrodek studiów prawnych konferencji na temat „Roli religii objawionych w osiąganiu pokoju i sprawiedliwości na świecie”. Biorą w niej udział wykładowcy i studenci muzułmańskich seminariów.

Szef dykasterii Stolicy Apostolskiej ds. pokoju i sprawiedliwości nawiązał do niedawnej wizyty w Watykanie prezydenta Iranu Hassana Rouhaniego i jego spotkania z Ojcem Świętym. Podkreślił, że wyznawcy trzech wielkich religii monoteistycznych – judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu – wierzą w Boga Stworzyciela, który objawił nam swoją miłość. Kard. Turkson przypomniał troskę o ochronę stworzenia ze strony papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka, który wydał encyklikę Laudato si’. Zwrócił przy tym uwagę, że również liczni muzułmanie okazują zainteresowanie problematyce ekologicznej.

«« | « | 1 | » | »»
 • zamieszanie
  11.02.2016 14:07
  Jeśli wszystkie religie uczą pokoju, dlaczego wszystkie nie potrafią pokoju osiągnąć.
 • zamieszanie
  28.04.2016 08:36
  Same deklaracje to stanowczo za mało - W czasie wojny zanikają instynkty człowieczeństwa - Człowiek staje się, maszynką do zabijania. Gen. Ścibor-Rylski. W czasie pokoju, synowie grzebią swoich ojców - w czasie wojny, ojcowie grzebią swoich synów. (Izajasza 2:4) I wyda wyrok wśród narodów oraz uporządkuje sprawy wielu ludów. I przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze. Naród nie podniesie miecza przeciw narodowi ani się już nie będą uczyć wojowania. Najbardziej pokojowo usposobiony lud. link http://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/sytuacja-prawna/regiony/%C5%9Bwiat/eksperci-o-odmowie-s%C5%82u%C5%BCby-wojskowej-film/ http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/dlaczego-nie-idziecie-na-wojn%C4%99/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.