Zbezczeszczono muzułmańskie groby

Wandale zbezcześcili 10 grobów na muzułmańskim cmentarzu w Jerozolimie, wypisując sprayem hasło "Śmierć Arabom" oraz inne antymuzułmańskie hasła - poinformowała w czwartek agencja Reuters.

O atak podejrzewani są przedstawiciele samozwańczej straży obywatelskiej Price Tag, której nazwę wypisano sprayem na jednym z grobów. Organizacja zapowiadała wcześniej, że będzie się mścić za próby ograniczenia żydowskiego osadnictwa na Zachodnim Brzegu Jordanu.

"Policja prowadzi śledztwo i szuka podejrzanych" - powiedział rzecznik izraelskiej policji Micky Rosenfeld.

Członkowie Price Tag atakowali już w przeszłości meczety i kościoły chrześcijańskie w Jerozolimie, uważając istnienie w Izraelu wszelkich nieżydowskich miejsc kultu religijnego za niedopuszczalne. Zachodni Brzeg wraz z Jerozolimą Wschodnią zamieszkuje 2,5 miliona Palestyńczyków oraz 500 tysięcy żydowskich osadników.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.