Muzułmanie odpowiadają na przesłanie papieża

Włoscy muzułmanie odpowiedzieli na osobiste przesłanie papieża, wystosowane do wyznawców islamu z okazji zakończenia ramadanu.

Jego tematem było wspieranie wzajemnego szacunku za pośrednictwem wychowania, gdyż to właśnie na tym fundamencie dochodzi do wzajemnego zrozumienia. Ojciec Święty wezwał w nim m.in. do poszanowania innej religii, jej nauczania, symboli, wartości, przywódców religijnych i miejsc kultu.

Przewodniczący Związku Wspólnot Islamskich we Włoszech (UCOII) Izzedin Elzir w swej odpowiedzi wyjaśnił, że miesiąc postu i modlitwy służy moralnemu i duchowemu doskonaleniu setek milionów muzułmanów, którzy uświadamiają sobie, że cały czas stoją przed obliczem Boga. Dodał, że ta głęboka reforma wewnętrzna prowadzi do wypełniania, na miarę swych możliwości, obowiązku czynienia dobra i zaprowadzania sprawiedliwości.

Odnosząc się do tematu papieskiego przesłania, Elzir wskazał, że ściśle łączy się on z muzułmańską doktryną i tradycją. "Nieprzypadkowo objawienie, którego mamy zaszczyt i obowiązek być świadkami w naszym życiu, zaczyna się od istotnego imperatywu: «Czytaj! W imię twego Pana...» i że imieniem Allacha jest «Rabb», zawierające w sobie rdzeń formacji i wychowania" - dodał przewodniczący Związku. Podkreślił, że „doskonałym centrum” Koranu jest wyrażenie „wa lyatalattaf”, które można przetłumaczyć jako „z uprzejmością”. Wychowanie i szacunek, połączone z tą uprzejmością, którą proponuje także papież, „powinny stać się częścią naszej praktyki dnia codziennego”.

Elzir zauważył, że religia często staje się obecnie pretekstem do agresywnego bluźnierstwa, wskutek czego wierzący cierpią „za niepopełnione winy”. Wspólnota islamska we Włoszech zdecydowana jest jednak prowadzić dialog i poszukiwać wspólnej wszystkim etyki. Przewodniczący UCOII wyraził wdzięczność tym, którzy byli jej odważnymi rozmówcami, „także w najtrudniejszych chwilach”.

„W tym duchu” przekazał papieżowi wyrazy wdzięczności za przesłanie, które zechciał osobiście podpisać, wraz z zapewnieniem o zaangażowaniu na rzecz stworzenia, którego kustoszami są „synowie Adama i Ewy”.

«« | « | 1 | » | »»
 • d
  08.08.2013 22:26
  http://info.wiara.pl/doc/1659263.Chca-zabic-koptyjskiego-papieza - jak widzimy świat islamu jest zróżnicowany. Niestety na pierwszy rzut oka nie wiadomo, którzy muzułmanie są pokojowi, a którzy chcą zabijać chrześcijan. W sumie nic nadzwyczajnego, ile ludzi (nawet jeśli wyznają tę samą religię), tyle postaw.
 • Karmelito
  09.08.2013 08:27
  A w Egipcie chcą zabić koptyjskiego papieża!
 • Trzeźwy
  09.08.2013 09:28
  Islam to religijny totalitaryzm!!!! Wszystkie te kurtuazyjne gesty i opowieści o poszanowaniu i tolerancji, to czysta, żałosna ściema!!!! Islam pokazuje prawdziwą twarz tam, gdzie jest u władzy, gdzie jest szariat i ustawy o bluźnierstwie. Islam jest tak tolerancyjny i pełen szacunku dla innych, jak to widać w wypowiedzi króla Arabii Saudyjskiej Abdula Aziz bin Abdullaha: "Należy zburzyć wszystkie kościoły na Półwyspie Arabskim". To jest prawdziwe oblicze islamu. Islam nigdy nie był, nie jest i nie będzie tolerancyjny. Islam nigdy nie był, nie jest i nie będzie "pełen szacunku dla wyznawców innych religii". I jest tylko jedno, co może go zatrzymać - siła.
 • sonniger
  10.08.2013 10:04
  Jakos nie potrafie im za grosz uwierzyć. To przebrane w owcze skóry wilki, które gdy tylko pokażesz słabośc rzuca ci sie do gardła i zagryza bez litości.
  Islam zezwala na celowe wprowadzanie w błąd w kwestiach religii, mające na celu ochronę islamu i muzułmanów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.