Przywódca muzułmanów we Francji wzywa do głosowania na Macrona

Przywódca muzułmanów we Francji, rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu Dalil Boubakeur, wezwał w poniedziałek wyznawców islamu, których jest w tym kraju prawie 5 milionów, do głosowania na centrystę Emmanuela Macrona w drugiej turze wyborów prezydenckich 7 maja.

Tę drugą turę, w której Macron zmierzy się z szefową skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen, Boubakeur nazwał "decydującą dla losu Francji i jej mniejszości religijnych".

Nie nawiązując wprost do Le Pen, Boubakeur podkreślił, że obywatele Francji muszą zrozumieć "zagrożenie, jakie stanowią ksenofobiczne idee niebezpieczne dla naszej spójności".

W niedzielę Macron zdobył w pierwszej turze wyborów 23,75 proc. głosów, a Le Pen 21,53 proc. Francuscy konserwatyści i socjaliści już w niedzielę wieczorem zapowiedzieli, że poprą Macrona i apelowali do wyborców o odrzucenie skrajnie prawicowego, eurosceptycznego Frontu Narodowego.

«« | « | 1 | » | »»
 • Anna Panna
  25.04.2017 00:28
  Wybór między dżumą a cholerą.
 • RyszardD.
  25.04.2017 05:27
  Przede wszystkim nie powinni miec prawa do glosowania (5 mln muslimow ???!!!).
 • Agnieszka
  26.04.2017 10:46
  Przykro mi czytać w Gościu Niedzielnym takie bzdury, jak to że Macron jest centrystą, a FN to partia skrajnie prawicowa. Macron nie jest żadnym centrystą tylko lewicowym liberałem, który jest zwolennikiem homomałżeństw i innych ideologicznych lewackich pomysłów (in vitro dla par lesbijskich refundowane przez Państwo, legalizacja matek zastępczych). Na czym ma polegać skrajność Frontu Narodowego? W sferze ideologicznej to partia dość zróżnicowana, we władzach są np. zdeklarowani homoseksualiści (Philippot) jak i katoliccy tradycjonaliści (Marion Marechal le Pen), ale nie są jako całość nawet w cześci tak konserwatywni jak nasz PiS (no chyba, ze PiS to tekż zdaniem Gościa Niedzielnego skrajana, faszyzująca prawica). Program gospodarczy mają raczej lewicowy. Jedyne co ich wyróżnia na tle lewackiej Francji to niechęć do Unii Europejskiej, do NATO, do masowej, islamskie imigracji i chęć zaprowadzenia silnego państwa prawa i walki z islamizacją kraju. To jest ta skrajność i faszyzm? Ludzie, informujcie się lepiej, czytajcie...nie tylko poprawnie polityczne dzienniki lewicowe takie jak Le Monde i le Figaro. Przestańcie udawać dziennikarzy! Bądźcie nimi!
 • Damian
  27.04.2017 17:24
  Pocałunek śmierci...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.