Wielka Brytania: Bankructwo za nazwanie Mahometa "watażką"

Małżeństwo Ben i Sharon Vogelenzang wystawiło na sprzedaż hotel, ponieważ ich biznes załamał się w wyniku wytoczenia im sprawy o obrazę uczuć religijnych muzułmanów - donosi tygodnik "Mail on Sunday".

60-letnia Brytyjka Ericka Tazi, która przeszła na islam poskarżyła się policji, że właściciele hotelu Bounty House w Aintree pod Liverpoolem w rozmowie z nią nazwali proroka Mahometa "watażką" (ang. warlord) i wystąpili z twierdzeniem, że islam uciska kobiety. Tanzi była gościem hotelu.

Policja skierowała sprawę do sądu w Liverpoolu, uznając, iż hotelarze - oboje chrześcijanie - dali wyraz religijnej nienawiści wobec muzułmanów. W listopadzie ubiegłego roku sąd oddalił sprawę, stwierdzając, iż małżeństwo korzystało z prawa do swobodnego wypowiadania się na tematy religijne... Mimo sądowego zwycięstwa ich biznes załamał się, ponieważ najważniejszy klient - należący do publicznej służby zdrowia (NHS) szpital w Aintree, wynajmujący pokoje dla pacjentów korzystających z pobliskiego ośrodka terapeutycznego w Walton i dla lekarzy uczestniczących w konferencjach - przestał wynajmować pokoje w hotelu Vogelenzangów. Tanzi jest pacjentką NHS.

Małżeństwo jest przekonane, że sprawa przeciwko nim nie powinna była w ogóle trafić do sądu i zastanawia się nad wytoczeniem sprawy policji za to, że w wyniku jej działań stracili środki do życia. Ich biznes, tracący 8 tys. funtów miesięcznie, zostanie zlicytowany w maju, bo nie stać ich na spłatę hipoteki.

"Wielu ludzi było przekonanych o tym, że skoro wygraliśmy w sądzie, to nie ma o czym mówić i jest po sprawie. W rzeczywistości nie odnieśliśmy żadnego zwycięstwa i stanęliśmy na krawędzi bankructwa" - cytuje "Mail on Sunday" 54-letnią Sharon Vogelenzang.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.