Oświadczenie Zarządu RWKM w sprawie budowy meczetu w Warszawie

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów wyraża swoje zaniepokojenie w związku z zamieszaniem wokół budowy Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie.

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów wyraża swoje zaniepokojenie w związku z zamieszaniem wokół budowy Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie.

Rada podkreśla, że zgodnie z art. 53 ust. 2 Konstytucji RP oraz z art. 19 ust. 6 ustawy z 17.05.1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania każda oficjalnie uznana religia w Polsce posiada prawo do wznoszenia budowli sakralnych.

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów wyraża także zaniepokojenie faktem, że tego typu zamieszanie ma miejsce w ojczyźnie Jana Pawła II, który jako papież odwiedził meczet oraz wykonywał liczne przyjazne gesty wobec muzułmanów i wielu z nich wyrażało swój żal po jego śmierci.

ks. dr Adam Wąs SVD, współprzewodniczący Rady ze strony katolickiej
dr Artur Konopacki, współprzewodniczący Rady ze strony muzułmańskiej
«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.