Asyż odpowiedzią na oczekiwania

- Spotkanie w Asyżu stanowi odpowiedź na oczekiwania wielu ludzi i wspólnot - powiedział Nuncjusz Apostolski abp Celestino Migliore w czasie uroczystości otwarcia odbywającej się w Bydgoszczy międzynarodowej konferencji interdyscyplinarnej „Jeden świat - wiele kultur. Dialog kultur, cywilizacji, religii w dobie globalizacji”

Abp Migliore przyznał, że temat dialogu kultur, cywilizacji i religii w dzisiejszym świecie nabiera szczególnego znaczenia w kontekście wydarzenia, które odbywa się dzisiaj w Asyżu. „W 25. rocznicę spotkania przedstawicieli różnych wyznań i religii papież udał się do Asyżu, aby wspólnie z innymi duchowymi liderami potwierdzić wolę dialogu” - zauważył abp Migliore.Nuncjusz życzył, aby bydgoskie spotkanie, którego ideą przewodnią jest dialog i współpraca przyczyniało się do pogłębiania tego dialogu i współpracy, w tych wymiarach, jakie zależą od każdego z nas.

W czasie uroczystości otwarcia konferencji Nuncjusz Apostolski w Polsce otrzymał od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego pamiątkowy medal Prezydenta Bydgoszczy, zaś od Prezydenta Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej Romana Czakowskiego złoty medal tej uczelni.

«« | « | 1 | » | »»
  • LEFEBVRYSTA
    27.10.2011 21:17
    Wielu sie zastanawiało !Jaki tez bedzie nowy nuncjusz w Polsce? Potych kilku nominacjach biskupich odpowiedz uzyskali!Oficjalnie "prp benedyktykowski"z głeboka konspiracja Jano Pawlowa II!!! To tak czytelne jak czytanka Murzynek Bambm",z elementarza onegdaj -dla dzieci. Ad rem!!TO WIERNOSĆ NAUCE ZBAWICIELA JEDYNEMU SYNOWI BOZEMU! TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTRZEJ rodzi pokoj na swiecie!!! Nie zasdeklaracje,spotkania "akukumeniczne",czy obfite licznościowo mityngi!!! TAK TAK ksieze abp-ie,to jest odpowiedz na oczekiwania ludzi a nie "ASYŻ" .Nie przypominam ks.abp-owi,lecz INFORMUJE,bo wiem ,ze ks.abp. o tym NIE WIE!!! A zabłakana owieczka tak!!! Cóz sama odnajdzie droge do Boga ,skoro zagubil się pasterz!!
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.