Asyż odpowiedzią na oczekiwania

- Spotkanie w Asyżu stanowi odpowiedź na oczekiwania wielu ludzi i wspólnot - powiedział Nuncjusz Apostolski abp Celestino Migliore w czasie uroczystości otwarcia odbywającej się w Bydgoszczy międzynarodowej konferencji interdyscyplinarnej „Jeden świat - wiele kultur. Dialog kultur, cywilizacji, religii w dobie globalizacji”

Abp Migliore przyznał, że temat dialogu kultur, cywilizacji i religii w dzisiejszym świecie nabiera szczególnego znaczenia w kontekście wydarzenia, które odbywa się dzisiaj w Asyżu. „W 25. rocznicę spotkania przedstawicieli różnych wyznań i religii papież udał się do Asyżu, aby wspólnie z innymi duchowymi liderami potwierdzić wolę dialogu” - zauważył abp Migliore.Nuncjusz życzył, aby bydgoskie spotkanie, którego ideą przewodnią jest dialog i współpraca przyczyniało się do pogłębiania tego dialogu i współpracy, w tych wymiarach, jakie zależą od każdego z nas.

W czasie uroczystości otwarcia konferencji Nuncjusz Apostolski w Polsce otrzymał od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego pamiątkowy medal Prezydenta Bydgoszczy, zaś od Prezydenta Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej Romana Czakowskiego złoty medal tej uczelni.

«« | « | 1 | » | »»