Chiny: Ożywienie religijne wśród... komunistów!

Kierownictwo Komunistycznej Partii Chin jest zaniepokojone wzrostem religijności jej członków. Zagraża to jej jedności i przywódczej roli – ujawnił Zhu Weiqun, członek komitetu centralnego chińskich komunistów.

Przypomniał on, że członkiem partii może zostać tylko ateista. „W tym względzie nasza doktryna nie uległa najmniejszym zmianom. Tymczasem pojawiają się postulaty, by znieść ten wymóg, a nawet uznać go za sprzeczny z konstytucją” – zauważył Weiqun. Według ujawnionych przez niego danych największe ożywienie religijne wśród członków KPCh odnotowano w tych regionach Chin, które są zamieszkiwane przez ludność tubylczą. Podkreślił on, że zjawisko to szkodzi państwu i wpisuje się w kontekst napięć z Watykanem czy problemów z tybetańskimi klasztorami buddystów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CHINY

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.