Mniej chrześcijan w Wielkiej Brytanii

Ponad 14 milionów osób w Wielkiej Brytanii nie wyznaje żadnej religii. To o 6 milionów więcej niż w roku 2001.

Najwyższy odsetek niewierzących jest w Norwich i Brighton. Wynosi aż 40%. W tym czasie liczba chrześcijan w tym kraju spadła z 37  do 33 milionów, natomiast liczba muzułmanów wzrosła z 1,5  do 2,7 miliona.

W Wielkiej Brytanii nastąpił także znaczny spadek liczby osób pozostających w związkach  małżeńskim. Po raz pierwszy w historii tego kraju liczba gospodarstw domowych bez małżeństw spadła poniżej 50%.

Najnowsze statystyki wykazują również znaczący udział imigracji w populacji. Liczb osób urodzonych poza Wielką Brytanią wzrosła o 50 procent, do 7,5  miliona. W Anglii i Walii mieszka obecnie ponad 500 tysięcy Polaków, ale najwięcej emigrantów pochodzi z Indii. 

Ponad 2, 8 miliona osób Wielkiej Brytanii żyje w rodzinach, w których żaden dorosły nie mówi po angielsku.

Populacja Anglii i Wielkiej Brytanii w porównaniu do roku 2001 zwiększyła się o 3,7 miliona. 55 procent tego wzrostu to wynik rosnącej imigracji.

Wielka Brytania liczy obecnie 63,1 miliona mieszkańców, czyli o 4 miliony więcej niż 10 lat temu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.