Kościół obrzucony koktajlami Mołotowa

Coraz trudniej żyje się chrześcijanom w Malezji. W nocy nieznani sprawcy obrzucili butelkami z koktajlami Mołotowa kościół w Penang. Na całe szczęście obyło się bez ofiar. Wcześniej na trzech świątyniach pojawiły się obrazoburcze napisy podważające bóstwo Chrystusa.

Ataki wpisują się w kampanię, której jednym z elementów jest zakaz wypowiadania przez wyznawców Chrystusa słowa Bóg w ich rodzimym języku, ponieważ brzmi ono tak samo jak w Koranie, czyli Allach.

Antychrześcijańskie ataki ze strony muzułmanów przybierają w ostatnim czasie na sile, co rodzi poważne obawy, że może powtórzyć się scenariusz z 2010 r., kiedy to przez kraj przetoczyła się fala przemocy na tle religijnym.

Przedstawiciele Kościoła apelują o spokój i dialog. Przypominają jednak zarazem, że prawa mniejszości też powinny być szanowane, a wszelka radykalizacja postaw nie prowadzi do niczego dobrego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.